Plan zrealizowany. Zwycięzcy faworyci

0

W sobotę wygrały oba nasze zespoły seniorskiej piłki ręcznej. Zarówno Olimp, jak i Orlik, w wyjazdowych spotkaniach 18.kolejki występowały w roli faworytów.

– I.LIGA:
Tak, jak w przypadku Orlika, tak i grodkowianie grali przeciwko zamykającej tabelę drużynie. AZS Lublin miał na swoim koncie zaledwie jedne punkt i jasnym było, że zespół Piotra Mieszkowskiego interesuje w tym meczu tylko zwycięstwo.
Daleka podróż na wschód nie odcisnęła piętna na Olimpijczykach. Choć miejscowi dotrzymywali kroku grodkowianom przez pierwszy kwadrans. Wówczas Olimp prowadził tylko 5:4. To było jednak wszystko, co mógł przeciwko drużynie z Grodkowa rzucić AZS. Drugie 15.minut Olimp wygrywa 12:5 i po I. połowie mecz był niemal rozstrzygnięty.
Jeszcze lepiej Grodków zaprezentował się w drugiej odsłonie. Świetnie broniący Wasilewicz i Fiodor dali sobie wrzucić przez pół godziny zaledwie 5. goli. Grodkowianie za to powtórzyli swoje osiągnięcie i zdobyli 17. bramek, co dało im wysokie zwycięstwo 34:14.
W najbliższą niedzielę o 15.00, Olimp zagra we Wrocławiu ze Śląskiem.

AZS UMCS Lublin – Olimp Grodków 14:34 (9:17)
Olimp: Fiodor, Wasilewicz 1 – Kolanko 7, Chmiel 6, Żubrowski 4, Gradowski 4, Ogorzelec 4, Biernat T. 3, Biernat M. 2, Bujak 2, Urban 1, Biernat P., Smoliński, Górny. Trener Piotr Mieszkowski

Wyniki 18.kolejki:
Zagłębie Sosnowiec – Ostrovia Ostrów Wlkp. 27 : 27; Siódemka Miedź Legnica – SPR Tarnów 39 : 25; MKS Kalisz – Śląsk Wrocław 21 : 22; KSSPR Końskie – Anilana UŁ PŁ Łódź 31 : 25; AZS Przemyśl – ŚKPR Świdnica 30 : 30; Viret CMC Zawiercie – Olimpia Piekary Śląskie 33 : 34

– II.LIGA:
Długo męczył się w Koninie Orlik. Zespół Roberta Karlikowskiego nie miał łatwej przeprawy z outsider’em tabeli II. ligi. Na niewiele ponad 10.minut przed zakończeniem spotkania, w Koninie był remis 17:17. Wtedy jednak swoją wyższość pokazali nasi szczypiorniści. Skuteczność strzelecka Galara pomogła w odniesieniu cennego zwycięstwa.
Orlik w najbliższą sobotę, o 18.00, zagra we własnej hali z Borem Oborniki Śląskie.

Start Konin – ORLIK Brzeg 23:25 (9:9)

ORLIK: Kania, Stypiński, obczyk – Galar 7, Krawczyk 5, Pasierbek 4, Sendra 4, Potępa 3, Betka 2, Stopka, Daniel, Kołodziejczyk. Trener Robert Karlikowski

Wyniki 18.kolejki: AZS Zielona Góra – Sparta Oborniki Wlkp. 24:13; Komprachcice – Stal Zawadzkie 33:31; Moto Jelcz Oława – Dziewiątka Legnica 30:33; AZS Pol.Wrocław – Tęcza Kościan 37:30; Bór Oborniki Śl.- Zagłębie II Lubin 40:27; Lider Swarzędz – Żagiew Dzierżoniów 28:28