Pokonali Będzikowskiego

0

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach, na ligowe parkiety powrócili szczypiorniści Olimpu Grodków. W sobotę 18 stycznia udali się do Legnicy na mecz z miejscową Siódemką.

Faworytem starcia był, wysoko usadowiony, bo na trzecim miejscu w tabeli, zespół gospodarzy. Trener Będzikowski, którego oglądamy obecnie, jak asystuje trenerowi kadry Polski podczas Mistrzostw Europy w Danii, mógł mieć obawy przed tym spotkaniem, bo przecież w pierwszym starciu obu drużyn, w Grodkowie, wynik był bliski remisu. Wówczas wygrali co prawda legniczanie, ale tylko 23:22. Trener Zdzisław Zielonka miał więc boskie prawo żądania rewanżu, skoro w tamtym meczu grodkowianie stracili komplet punktów, m.in. poprzez niewykorzystany w ostatniej minucie rzut karny.
W Legnicy szczypiorniści Olimpu zagrali niemal w identyczny sposób, jak kadra Polski w Danii. Pierwszą połowę rozegrali zdecydowanie słabiej od rywali z Siódemki. Pogoń rozpoczęli dopiero, gdy zaczął się mu palić grunt pod nogami. Tuż przed końcem I. połowy grodkowianie przegrywali już bowiem 13:17. Olimp zabrał się wtedy do roboty. Dwa gole z rzędu zniżyły dystans po pierwszych 30.minutach na 15:17.
W drugiej połowie nasi szczypiorniści szybko doprowadzili do wyrównania. Legniczanie zdołali się jednak otrząsnąć i na więcej grodkowianom nie pozwolili. Mecz toczył się gol za gol, aż do 55’minuty. Od stanu 27:27, po przerwie na żądanie trenera Olimpu, bramki zdobywał już tylko zespół z Grodkowa. Fantastyczna końcówka, wygrana 4:0, dała Olimpowi, niespodziewane przed pierwszym gwizdkiem, wyjazdowe zwycięstwo 31:27.
Bohaterem meczu był Michał Piech, który w całym meczu rzucił 12.bramek.

SIÓDEMKA MIEDŹ LEGNICA – OLIMP GRODKÓW 27:31 (17:15)
Siódemka: Buchcic, Mazur – Szuszkiewicz 2, Adamski 12, Kozłowski 1, Siekaniec 1, J. Czuwara 4, Wojkowski 4, Piwko 3, Orzłowski,Wita. Trener Piotr Będzikowski
Olimp: Wasilewicz, Fiodor – Górny 2, Kolanko, Dziurgot, Żubrowski 1, Chmiel 4, M. Biernat 1, T. Biernat 1, P. Biernat 1, Gradowski 2, Bujak 4, Ogorzelec 3, Piech 12. Trener Zdzisław Zielonka