Grodkowscy modelarze nie zwalniają tempa

0

Rozpoczął się nowy sezon w zawodach modeli halowych F1N. Pierwszy konkurs z serii Pucharu Polski, w którym wzięła udział grodkowska sekcja, rozegrano w Chrzanowie 15 lutego.

W grupie młodzików do lat 14-stu wystartowało troje rozpoczynających przygodę z modelarstwem dzieci. W tym gronie najlepsza była Nina Nastałek, która zajęła 7 miejsce. Wśród juniorów młodszych srebro wywalczyła Aleksandra Sawicka, a junior Łukasz Adamowicz był trzeci.
Tydzień później odbyły się w grodkowskiej hali sportowej LO kolejne zawody, w których wzięło udział aż 60 zawodników z 9 klubów z całej Polski. W najmłodszej kategorii sklasyfikowano 28 osób, w tym ośmiu modelarzy z grodkowskiego klubu. Najlepiej wypadł Piotr Bernat (8 miejsce), Ola Sawicka zdobyła tytuł wicemistrzowski w kat. do lat 16 a Łukasz Adamowicz zajął 3 lokatę, (do pierwszego miejsca zabrakło mu tylko jednej sekundy).
Prawdziwą frajdą dla członków grodkowskiej sekcji, działającej przy Ośrodku Kultury i Rekreacji, był dwudniowy wyjazd w ostatnim tygodniu zimowych ferii do Krosna i na Słowację.
W sobotę 1 marca, w Stropkovie na Słowacji, nasi modelarze zdobyli czołowe miejsca w zawodach szybowców halowych. Nina Nastałek wygrała w najmłodszej grupie, drugi był Jędrzej Stroński, a piąta Karina Sawicka. W starszej kategorii wiekowej, na najniższym stopniu podium stanął Piotr Bernat, piąty był Mikołaj Wilczęga. Wśród juniorów bezkonkurencyjna była Ola Sawicka, zdobywając złoto.
Zawody te były świetnym przetarciem przed kolejnymi, rozgrywanymi nazajutrz w Krośnie zawodami, zaliczanymi do Pucharu Polski. W międzynarodowej obsadzie, grodkowianie znów zaznaczyli swoją obecność. Wysoki poziom pozwolił Piotrkowi Bernatowi na zajęcie bardzo dobrego 7 miejsca. Ola Sawicka potwierdziła natomiast, że jest jedną z najlepszych w Polsce, zajmując trzecie miejsce.
Grodkowska Modelarnia OKiR skupia aktualnie wiele dzieci, rozpoczynających swoją przygodę z tą dyscypliną sportu, a już w pierwszych swoich zawodach plasowały się one w pierwszej dziesiątce. Jak powiedzieli nam instruktorzy sekcji Tadeusz i Sylwia Sawiccy – jest to świetny prognostyk na przyszłość i jeszcze długo Grodków będzie dumny ze swoich modelarzy.