Poznaliśmy mistrzów Tymbarku na Opolszczyźnie

0

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji, wyłonieni zostali piłkarscy mistrzowie województwa opolskiego do lat 10 i 12, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.

zakończonym finale wojewódzkim XIV. edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, triumfowały zespoły Trójka Prudnik i PSP Łubniany w kategorii

U-10 oraz PSP 28 Opole i Biała Nyska w U-12. Zwycięskie zespoły będą odtąd stanowić trzon reprezentacji województwa opolskiego w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.

Finały województwa zostały rozegrane od 31 marca do 1 kwietnia na Stadionie Miejskim, przy ul. Sportowej 1 w Brzegu. Na 8 boiskach, które powstały na obiekcie MOSiR-u, rywalizowały łącznie 64 zespoły, które walczyły o tytuł mistrzów Opolszczyzny w kategoriach U-12 i U-10. Po kilkugodzinnych zmaganiach triumfowały zespoły: PSP 28 Opole i Biała Nyska w kategorii U-12 oraz Trójka Prudnik i PSP Łubniany w kategorii U-10.

Pierwszego dnia na boiska wybiegli młodzi zawodnicy w kategorii U-12. Wśród chłopców triumfował zespół PSP 28 Opole, który w finale pokonał PSP 2 Kluczbork 2:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna PSP 2 Olesno, a czwarte – PSP Jędrzejów. Oprócz rywalizacji zespołowej, przyznawano również wyróżnienia indywidualne, najlepszym zawodnikiem uznano Wojciecha Aniszewskiego z PSP 28 Opole, a bramkarzem Fabiana Mrozka z PSP 2 Kluczbork, królem strzelców z kolei został Miłosz Paradowski z PSP 2 Kluczbork. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najlepsza była drużyna UKS Biała Nyska. W finale wygrała ona z UKS Bzyk Bąkowice 5:1. Trzecie miejsce przypadło ZS z OS nr 1 Brzeg, a czwarte dla PSP Troja Włodzienin. Za najlepszą piłkarkę uznano Maję Chruściel z UKS Biała Nyska, a jej koleżanka z zespołu Emilia Zawadzka odebrała wyróżnienie dla najlepszej bramkarki. Najskuteczniejsza była z kolei Klaudia Choma z ZSO 1 Brzeg.

We wtorek na boiska wybiegła młodsza grupa. Wśród chłopców najlepsza była FC Trójka Prudnik, która w finale pokonała Football Academy Opole 1:0. Kolejne miejsca zajęły drużyny PSP 2 Olesno i PSP 5 Kędzierzyn-Koźle. Wśród dziewczynek PSP Łubniany w finale pokonała 1:0 PSP Rożek Rogi, trzecie miejsce zajęła drużyna PSP 2 Olesno, a czwarte PSP 9 Kędzierzyn-Koźle. Nagrodami indywidualnymi wyróżniono zawodniczkę Zuzannę Zając z Rożka Rogi, bramkarkę Anetę Borosz z PSP Łubniany oraz najskuteczniejszą Oliwię Meinert z PSP 9 Kędzierzyn-Koźle.

Cztery najlepsze zespoły z brzeskich finałów wystąpią w majowym finale ogólnopolskim, a jego triumfatorzy wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.