Bez porażki

0

W Wielkanocną Sobotę grała IV. liga oraz okręgówka. Żaden z naszych zespołów nie doznał porażki. Urlop miała A-klasa, w jedynym meczu gr. 3 klasy B, Zwanowice zremisowały z rezerwami Lewina 1:1.

– IV. liga:

W górę tabeli pną się Starowice. W 20.kolejce, w Grodkowie, spotkały się z GLKS-em Kietrz. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, z racji tego, że GLKS zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Outsider pokazał w Grodkowie pazur, wychodząc na prowadzenie już w 5’minucie. Nastawieni na kontrę goście, mieli więc czego bronić, dlatego skupili się na defensywie. Starowiczanom trudno było przebić się przez skomasowany blok obrońców Kietrza. Do tego przyjezdni grali bardzo ostro. Na przestrzeni całego spotkania obejrzeli 10 żółtych kartek, co daje średnio jeden kartonik, co 9.minut.
Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu drużyny Jakuba Reila, a w poprawie wyniku największy wkład mieli zmiennicy. Już 4.minuty po wznowieniu, wprowadzony w przerwie na boisko Stencel dośrodkował na głowę Dłutowskiego, który wyrównał na 1:1. Decydujący cios zadał w 70’minucie Fluder, który 10.minut wcześniej zameldował się na murawie.
W sobotę o 16.30, Starowice znów zagrają w Grodkowie. W 21.kolejce podejmą MKS Gogolin.

Starowice – GLKS Kietrz 2-1 (0-1)
0-1 Krzanicki – 5’, 1-1 Dłutowski – 49’, 2-1 Fluder – 70’.

Starowice: Jędrychowski – Bębas, Pasiut, Worek, Dłutowski – Kruk (46’ Stencel), Nowosielski (46’ T. Szczupakowski), Dembiński, Haręża (60’ Fluder) – Stępień (80’ Kowalski), Szpala. Trener: Jakub Reil.

Cenny punkt z trudnego terenu Chemika wywiozła Olimpia. Z pewnością przed pierwszym gwizdkiem trener Rafał Tomaszewski brałby remis w ciemno, ale po ostatnim już nie. Wszystko dlatego, że Olimpijczycy prowadzili w Kędzierzynie po 23.minutach już 2:0. W 7’minucie, po dośrodkowaniu Niemca, obrońca Chemika zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Do „wapna” podszedł Stawecki, ale pojedynek z bramkarzem przegrał. Zdołał jednak dopaść pierwszy do odbitej piłki i strzelił na 1:0.
Przy drugim trafieniu znów reżyserował Niemiec. Jego zagranie w pole karne Chemika trafiło pod nogi Tramsza, który ładnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.
W drugiej od początku do odrabiania strat ruszyli gospodarze. Kontaktową bramkę zdobyli już w 52’minucie, gdy Jankowski przegrał pojedynek sam na sam z Łyskiem. Dziesięć minut później padło decydujące rozstrzygnięcie. Centra z lewego skrzydła trafia do Czepula, który bez problemu doprowadził do wyrównania. Mimo kilku dobrych okazji, lewinianie nie zdołali pokonać bramkarza Chemika po raz trzeci. Sami też nie dali sobie wbić gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
W sobotę o 16.30 Olimpia zagra u siebie z Olesnem.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Olimpia Lewin Brz. 2:2 (0:2)
1-0 Stawecki '7, 2-0 Tramsz 23', 2-1 Łysek 52', 2-2 Czepul 62'.

Olimpia: Jankowski – Raś, Stawecki, Moczko, R. Tomaszewski – Kiczuła, Trepka, Niemiec (76' Maj), Starczukowski (65' Sobierajski), Tramsz, Paczek (79' Stawniczy). Trener Rafał Tomaszewski.

W Brzegu miejscowa Stal grała z wiceliderem z Paczkowa. Wyżej notowani goście, jako pierwsi byli bliżej objęcia prowadzenia, ale w 20’minucie świetną paradą popisał się Raczkowski i zażegnał niebezpieczeństwo. Kwadrans później walkę o piłkę z obrońcą Sparty wygrał Kulczycki. Wyszedł na czystą pozycję i mocnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Ten zmienił się jednak szybko, bo już w 40’minucie. Po rzucie rożnym dla Sparty, piłka trafiła w okolice 25 metra pod nogi Gucwy. Ten huknął bez namysłu i zdobył tzw. bramkę życia.
W drugiej części grę prowadzili gospodarze. To oni byli częściej przy piłce i konstruowali podbramkowe sytuacje. W 60’minucie w poprzeczkę trafił Józefkiewicz. Od 77’minuty gospodarze grali już w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul obejrzał Nesterów. Przewaga liczebna gości nie trwała jednak długo. Kwadrans przed końcem na murawie zameldował się Łukasz Krótkiewicz. 6.minut później już się z niej wymeldował, bo z tej samej przyczyny, co Nesterów, został wyrzucony przez arbitra do szatni.
Decydującą piłkę miał na nodze Fabiszewski, ale w 82’minucie z bliska nie wcelował w światło bramki. Spotkanie skończyło się podziałem punktów. W następnej kolejce Stal jedzie do Kietrza.

Stal Brzeg – Sparta Paczków 1-1 (1-1)
1-0 Kulczycki – 35’, 1-1 Gucwa – 40’.

Stal: Raczkowski – Domański, Ożóg, Józefkiewicz, Strząbała – Kulczycki (90’ Kowalik), Michalak (89’ Rabanda), Raczyński, Nesterów, Poważny, Fabiszewski (87’ Pączek). Trener Sebastian Sobczak

– OKRĘGÓWKA, GR.II:
W sobotę o 15.00 przez Cisek przeszła Burza. Do 43’minuty starcie obu drużyn było wyrównane. Przewagę lipianie osiągnęli po strzale zza pola karnego Mateusza Rolki. Wcześniej z boiska, po faulu na Rolce, został usunięty obrońca gospodarzy i zdenerwowany całym zajściem trener miejscowych. Do przerwy 1:0 dla Lipek.
W drugiej połowie Burza zmiażdżyła rywali. Tuż po wznowieniu do siatki trafił Woźniak. Chwilę później najskuteczniejszy snajper Burzy podwyższył na 3:0. Koniec gospodarzy nastąpił w 65’minucie. Po faulu na Woźniaku, gospodarze zostali osłabieni po raz drugi, a z rzutu karnego czwartą bramkę dla gości zdobył Mariusz Gawlik. Burza kontynuowała dzieło zniszczenia. W 73’minucie Karnatowski skutecznie zamknął akcję Michalaka. Siedem minut później, swoją premierową bramkę dla zespołu, ładnym strzałem z 16 m zaliczył Daniel Gawlik. W doliczonym czasie gry wynik ustalił, bohater meczu, Bartosz Woźniak, kompletując hat-tricka, po długim rajdzie od połowy boiska.
W sobotę o 16.30 Burza gra u siebie z Polonią Nysa.

Victoria Cisek – Burza Lipki 0:7 (0:1)
0:1 Rolka 43’; 0:2 Woźniak 50’; 0:3 Woźniak 53’; 0:4 M. Gawlik 65’; 0:5 Karnatowski 73’; 0:6 D. Gawlik 80’; 0:7 Woźniak 90+1’.

Burza: Dudzik – Kowlaczyk M., Kowalczyk K., Gawlik M., Wolański (65’ Michalak), Drobniak (65’ Żędzianowski), Przystawski, Karnatowski, Świątkiewicz (70’ Gawlik D.), Rolka (75’ Pietrzyk), Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

Na zdjęciu: Kamil Tramsz strzelił na 2:0 w meczu z Chemikiem