Niespodziewane rozstrzygnięcia

0

Wyniki wszystkich trzech spotkań IV. ligi można uznać za zaskakujące. Ciekawe rozstrzygnięcie zapadło też w Lipkach. Grad bramek w A i B-klasie.

– IV. LIGA:

W sobotę Olimpia grała u siebie z trzecim w tabeli OKS-em, do którego traciła aż 12.pkt. W 28’ minucie, z ponad 20m uderzył Kiczuła i otworzył wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem i stworzyli jeszcze dwie dogodne do zdobycia gola okazje. Do przerwy zostało jednak tylko 1:0. Na początku drugiej części najwięcej do gry wnieśli wprowadzeni w 46’minucie rezerwowi OKS-u. Dobrze jednak interweniował Jankowski, jak i cała defensywa Olimpii. Gospodarze pękli w 60’minucie. Z rzutu wolnego, zza pola karnego, celnie uderzył Pietrzak. Mecz ożywił się jeszcze bardziej. Akcje przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W 73’minucie z rzutu rożnego dorzucał Artur Tomaszewski, a najlepiej w polu karnym Olesna odnalazł się Moczko. W końcówce goście rzucili się do odrabiania strat, odsłaniając tyły. Gospodarze w 87’minucie wyszli z kontrą. Rafał Tomaszewski zagrał do Tramsza, którego faulem w polu karnym zatrzymał bramkarz OKS-u. Jak zwykle do jedenastki podszedł Stawecki i pewnym strzałem podwyższył na 3:1. W doliczonym czasie gry skuteczną akcję przeprowadzili zmiennicy. Sobierajski zagrał do Maja, a ten ustalił wynik na 4:1 dla Olimpii.
W następnej kolejce Olimpia jedzie do Łubnian.

Olimpia Lewin Brzeski – OKS Olesno 4-1 (1-0)

1-0 Kiczula 28’, 1-1 Pietrzak 60’, 2-1 Moczko 73’, 3-1 Stawecki 87’, 4-1 Maj 90+1’.

Olimpia: Jankowski – Raś, Stawecki, Moczko, R. Tomaszewski – Niemiec (86’ Sobie­rajski), Kiczuła (78’ Maj), A. Tomaszewski, Starczukowski (56’ Jackiewicz) – Paczek (72’

Dulski), Tramsz. Trener Rafał Tomaszewski

Z przedostatnim w tabeli Gogolinem grały w Grodkowie Starowice. Gospodarze kontynuowali serię 6 meczów bez porażki i byli murowanym faworytem starcia z outsiderem IV. ligi. To zmieniło się w 30’minucie. Czerwoną kartkę, za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu, obejrzał Sacha. Przez pozostałą godzinę miejscowi musieli więc grać w osłabieniu. Co prawda potrafili groźnie atakować, ale to goście byli bliżsi objęcia prowadzenia. Na drodze do ich szczęścia stał jednak Jędrychowski, albo słupek starowickiej bramki. Szczęście opuściło gospodarzy w 75’minucie. Z linii pola karnego nie do obrony uderzył Pajączkowski. W końcówce mógł wyrównać Dłutowski i ponownie zostać bohaterem Starowic. Tym razem do siatki nie trafił i Starowice sensacyjnie przegrywają u siebie z Gogolinem 0:1.

Starowice – MKS Gogolin 0-1 (0-0)

0-1 Pajączkowski 75’

Starowice: Jędrychowski – Bębas, Pasiut (60’ Haręża), Michał Sacha, Dłutowski – Stencel, T. Szczupakowski, Worek (72’ Nowosielski), Fluder (65’ Kruk) – Szpala (71’ Skut), P. Szczupakowski. Trener Jakub Reil.

Już w najbliższą sobotę, o g.17.00, na Stadionie Miejskim w Brzegu, Starowice zmierzą się z miejscową Stalą. A ta zaliczyła najgorszy występ minionego weekendu. W starciu z ostatnim w tabeli Kietrzem, drużyna Sebastiana Sobczaka miała zgarnąć komplet punktów i odskoczyć od strefy spadkowej. Gospodarze byli jednak tego dnia zabójczo skuteczni. W całym meczu skonstruowali cztery sytuacje strzeleckie, a aż trzy z nich wykorzystali. Najpierw w 25’ minucie, po dwójkowej akcji, którą wykończył Durda. W drugiej połowie Raczkowskiego pokonali: w 53’minucie Krzanicki, a dwadzieścia minut później Dworzyński. Stal również miała swoje szanse, ale nie wykorzystali ich Michalak, Rabanda i Poważny. Szansa na rehabilitację już w sobotę w spotkaniu ze Starowicami.

GLKS Kietrz – Stal Brzeg 3:0 (1:0)

1:0 Durda 25’; 2:0 Krzanicki 53’; 3:0 Dworzyński 73’.

Stal:Marcin Raczkowski – Dawid Domański, Rafał Ożóg, Piotr Józefkiewicz, Tomasz Raczyński, Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak, Marcin Łobodziec (67’ Wojciech Krawców), Mateusz Poważny, Tomasz Rabanda, Piotr Pączek (60’ Sebastian Kowalik). Trener Sebastian Sobczak.

– OKRĘGÓWKA, GR. II:

Spotkanie Burzy Lipki z Polonią Nysa lepiej rozpoczęli, walczący o awans goście. Już w 10’minucie długie dośrodkowanie ze środka pola trafiło na 6 m na głowę Lepaka i było 0:1 dla Polonii. Burza szybko zabrała się do odrabiania strat, a dokładnie jej najlepszy strzelec Bartosz Woźniak. W 15’minucie zdecydował się na strzał z 27 m, po którym piłka wylądowała w okienku nyskiej bramki. Dziesięć minut później Woźniak błysnął jeszcze raz, choć większa cześć chwały przypaść musi Przystawskiemu. W 25’minucie szarżował prawym skrzydłem i wyłożył płaskie podanie do Woźniaka. Ten przyjął piłkę na 5 m, gubiąc jednym ruchem krycie i z bliska strzelił na 2:1 dla Lipek. Jak się okazało, było to decydujące trafienie w tym starciu. W drugiej połowie nysanie zepchnęli gospodarzy do defensywy. Choć wyglądało na to, że wyrównujące trafienie jest tylko kwestią czasu, to na drodze Polonii stanął Wojciech Dudzik. Bramkarz Burzy rozegrał w drugich 45.minutach fantastyczne zawody, będąc obok Woźniak, jednym z bohaterów meczu.

BURZA LIPKI – POLONIA NYSA 2-1 (2-1)

0:1 Lepak 10’; 1:1 Woźniak 15’; 2:1 Woźniak 25’.

Burza Lipki: Wojciech Dudzik – Marcin Kowalczyk, Andrzej Wolański, Krzysztof Kowalczyk, Mariusz Gawlik, Mateusz Przystawski, Dominik Sierakowski (83’ Aksel Świątkiewicz, Stefan Karnatowski, Marek Zagórski (70’ Tomasz Drobniak) Mateusz Rolka, Bartosz Woźniak (89’ Piotr Wysocki). Trener Wiesław Rutkowski

– A-klasa, gr. II:

W derbach powiatu, liderujący w tabeli „Serie A” GKS nie dał szans Błękitnym, wygrywając 3:0 po golu Dawida Schie i dwóch trafieniach Pawła Witkowskiego. Grad bramek w Kościerzycach. Gospodarze zatrzymali passę czterech zwycięstw z rzędu Orła, remisując 4:4. Gole dla gospodarzy strzelili: Budziałowski i Bonar po dwie, dla gości: Szylar, Antoszczyszyn, Kościuk i Kwarciak z rzutu karnego. Osiem bramek padło też w meczu Pogoni Łosiów. Gole Adasika, Chodorowskiego, Chłopka i Dąbrowskiego dały łosiowianom punkt w meczu w Reńskiej Wsi. Pięć meczów wiosną i pięć zwycięstw – to dorobek Victorii z Dobrzynia. Piłkarze Marka Zagórskiego podtrzymali w niedzielę świetną passę, pokonując na własnym boisku Grom 2:0. W 35’ minucie wynik otworzył Adam Mykita. Dziesięć minut przed końcem meczu kropkę nad i postawił Marek Kłodziński.

Błękit­ni Przecza – GKS Grodków 0-3; Victoria Koś­cie­rzyce – Orzeł Olszanka 4-4

Unia Reńska Wieś Frą­czków – Pogoń Łosiów 4-4; Victoria Dobrzyń – Grom Mroczkowa 2-0; Polo­nia Przylesie – Metalowiec Łambi­nowice 0-1; GLKS Kamiennik – Mań­kowice Piątkowice 1-3; Plon Skoroszyce – Zieloni Ligota Tułowicka 0-3 (wa­l­kower).

– B-klasa, gr.III:

Kruszyna/Prędocin – Jankowice Wielkie 2-4; Żłobizna – Łukowice Brzeskie 0-0; Pogoń II Łosiów – Skarbimierz 2-2; Zwanowice – Olimpia II Lewin Brzeski 1-1; Pawłów – Skorogoszcz 2-0; Zryw Szydłowice – Golczowice 2-5

– B-klasa, gr.IV:

Młodoszowice – Kopice/Więcmierzyce 3-3; Kolnica – Delta Bielice 5-1; Starowice II – Wojsław 3-0; Wójtowice – Gałążczyce 5-1; Przylesie Dolne – Żelazna 4-0; Victoria Wierzbnik – Przechód 0-1; KGKS Krasna Góra – pauza

Na zdjęciu – Bartosz Woźniak (z prawej) zdobył oba gole przeciwko Nysie (w czarnych)