Olimp 13 – 13

0

Szczypiorniści Olimpu zakończyli rozgrywki ligowe 2013/2014. W swoim debiutanckim sezonie na arenie I.ligi, zajęli wysokie, 7 miejsce.

Grodkowianie grali w ostatnim spotkaniu z sąsiadującym w tabeli, AZS-em Przemyśl. Po 25.kolejkach, mieli na swoim koncie 12 zwycięstw i 13 porażek. AZS 10 wygranych, 2 remisy i również 13 porażek. Z powodu tych dwóch remisów, Grodków był o jedno miejsce wyżej w tabeli – stawka meczu – 7. miejsce na koniec sezonu.
Pierwsi prowadzenie objęli goście w 3’minucie. Szybko wyrównał Ogorzelec i taki też obraz miała gra przez trzy kwadranse meczu. Co prawda goście odskoczyli w 23’minucie na dwubramkową przewagę, ale w końcówce I.połowy dwie bramki Dziurgota znów dały remis 14:14.
Gospodarze objęli po raz pierwszy prowadzenie na początku drugiej połowy, gdy do siatki trafił Tomasz Biernat. Jednobramkowa przewaga Olimpu utrzymywała się do 48’minuty. Wtedy goście mieli piłkę w rękach i szansę na wyrównanie, ale jej nie wykorzystali. Gospodarze rzucili za to 4. gole z rzędu i w 54’minucie byli już niemal pewni zwycięstwa. Ostatecznie Olimp wygrał 29:25 i odnotował 13 zwycięstwo w sezonie.
Warto wspomnieć, że ostatni mecz sezonu, w grodkowskiej hali obejrzało ponad 200 kibiców. Oby w przyszłym sezonie stan ten jeszcze się powiększył, a Olimp mógł walczyć o coś więcej, niż środek tabeli.

OLIMP GRODKÓW – AZS PRZEMYŚL 29:25 (14:14)
Olimp Grodków: Wasilewicz, Olichwer, Fiodor – Kolanko, Górny, Dziurgot 4, Żubrowski 2, M. Biernat 4, Smoliński 2, T. Biernat 8, P. Biernat, Gradowski 5, Bujak 1, Ogorzelec 2, Zych 1, Urban, trener Piotr Mieszkowski