0

W sobotę 3 maja, na stadionie w Brzegu Stal spotkała się ze Starowicami, Olimpia Lewin Brz. pojechała do Łubnian.

W okręgówce Burza grała w Niezdrowicach. W A-klasie ciekawie było zwłaszcza w Grodkowie i Olszance.

– IV. liga:

W meczu I. rundy w Grodkowie, gdzie jako gospodarz rozgrywają swoje mecze Starowice, LZS prowadził już 2:0, ale zespół Stali odwrócił wynik na swoją korzyść 2:3. Rewanż zapowiadał się więc arcyciekawie.
Nie dopisała pogoda, bo w sobotę mieliśmy na termometrze około 8 stopni Celsjusza. Dopisali za to kibice, przybyli w liczbie ponad 200, a oko cieszył przede wszystkim barwny i głośny sektor „młyna”.
Ostro w mecz wszedł Przemysław Szczupakowski, który już w 2’minucie obejrzał żółty kartonik. Niespełna kwadrans później, takim samym upomnieniem został ukarany Domański. Szarpana gra długo nie przynosiła podbramkowych okazji. Dobrze prezentował się Haręża, ostrzeliwujący bramkę Szymochy z drugiej linii. Wreszcie w 22’minucie lewym skrzydłem szarżował Kruk. Jego centra mija w brzeskim polu karnym obrońców Stali i trafia do P. Szczupakowskiego, który uderzył z woleja tuż obok słupka. Trzy minuty później goście zmontowali jeszcze lepszą sytuację bramkową. Haręża posłał prostopadłe podanie do Fludera, a ten znalazł się oko w oko z Szymochą, ale spudłował. W odpowiedzi mocną bombą umiejętności Jędrychowskiego sprawdził Poważny. W 40’minucie z 12 m strzelał ponownie Fluder, Szymocha był jednak na posterunku. Chwilę później żółtą kartkę złapał Ożóg. W pierwszej połowie więcej emocji nie było.
Od początku drugiej połowy zaatakowali goście, naciskając brzeżan już pod ich polem karnym. Ale Stal grała spokojnie. W 67’minucie żółtą kartką ukarany jest Pasiut, chwilę później na murawie pojawia się Rabanda, a w 70’minucie pada pierwszy gol. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Stępień. Uderzył lewą nogą idealnie po długim rogu, piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki. Stal – Starowice 0:1.
Żałoba brzeskich trybun trwała do 83’minuty. Michalak znalazł na lewym skrzydle Fabiszewskiego, który wbiegł w pole karne Starowic i mocnym podaniem szukał Rabandy. Lot piłki niefortunnie przeciął Sacha i pokonał własnego bramkarza (1:1). Do końca meczu 3.minuty. Z rzutu wolnego strzelał Stępień, piłka odbiła się od muru i o metr minęła słupek brzeskiej bramki. Goście mają rzut rożny. Futbolówka spada na 2 m na głowę Papugi, który skakał do główki razem z T. Szczupakowskim. Starowiczanie przeszkodzili sobie i piłka minęła wysoko poprzeczkę.
Arbiter doliczył 4.minuty. Stal grała akcję lewą stroną. Na 16 metrze Ożóg wycofał do Fabiszewskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Jędrychowskiego. Radość strzelca była zemstą na bramkarzu gości, za jego grę na czas, Gospodarze wygrywają ze Starowicami 2:1, w podobnym stylu, jak w I. rundzie rozgrywek.
Już dziś, w środę 7 maja, Stal ponownie zagra przed własną publicznością. W Brzegu, o g. 17.30 podejmie MKS Gogolin. Starowice, w Grodkowie, zagrają o tej samej porze z Ozimkiem.

STAL BRZEG – LZS STAROWICE 2:1 (0:0)
0:1 Kamil Stępień – 70’; 1:1 Maciej Sacha – 83’ (samobójcza); 2:1 Mateusz Fabiszewski – 90’.
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Wojciech Krawców (68’ Tomasz Rabanda), Tomasz Raczyński, Mateusz Fabiszewski, Damian Michalak, Mateusz Poważny. Trener Sebastian Sobczak.

Starowice:Jędrychowski – Bębas, Pasiut (82’ Nowosielski), Maciej Sacha, Dłutowski – Kruk (72’ Papuga) Stępień, Dembiński, Haręża, Fluder (46’ T.Szczupakowski) – P.Szczupakowski (65’ Szpala).Trener: Jakub Reil

Olimpia grała ze Śląskiem, jak równy z równym, przez 90.minut meczu. Spotkanie było twarde, typowe, jak na walkę o utrzymanie. Arbiter pokazał w nim 7 żółtych kartek. O tym, że lewinianie wrócili do domu na tarczy, zadecydowała 90.minuta. Po centrze w pole karne Olimpii, z bliska Szkutę pokonał Noga.
Dziś o 17.30 Olimpia zagra w Lewinie ze Skalnikiem Gracze.

ŚLĄSK ŁUBNIANY – OLIMPIA LEWIN BRZESKI 1:0 (0:0)
1:0 Noga – 90’.
Olimpia: Szkuta – Raś, Stawecki, Moczko, R. Tomaszewski – Niemiec, Kiczuła, Trepka, A. Tomaszewski (58’ Jackiewicz) – Paczek, Tramsz. Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA, GR. I:
W Niezdrowicach została zatrzymana passa czterech meczów bez porażek Burzy. Do przerwy był jeszcze remis. Burza pękła dopiero w drugiej części, tracąc bramki w 51’, 62’ i 68’minucie. Honorowe trafienie dał gościom w 84’minucie Przystawski.
W środę, o 17.30 Burza podejmie lidera – Racłavię Racławice.

UJAZD NIEZDROWICE – BURZA LIPKI 3:1 (0:0)

Burza: Wojciech Dudzik – Krzysztof Kowalczyk, Mariusz Gawlik, Andrzej Wolański, Marcin Kowalczyk, Dominik Sierakowski (70’ Daniel Gawlik), Stefan Karnatowski, Mateusz Przystawski, Marek Zagórski (65’ Tomasz Drobniak), Mateusz Rolka, Bartosz Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– A. klasa, gr. II:
GKS Grodków – Vic¬to¬ria Kościerzyce 3-2, Pogoń Łosiów – Błękit¬ni Przecza 5-0; Orzeł Olszanka – Victo¬ria Dobrzyń 0-2; Mańkowice Piątko¬wice – Polonia Przylesie 3-0; Grom Mroczkowa – GLKS Kamie¬nnik 3-1; Zieloni Ligota Tułowicka – Unia Reńska Wieś Frączków 3-2; Metalowiec Łambinowi¬ce – Plon Skoroszyce 3-0 (wal¬ko¬wer)

Zapowiedź 20.kolejki:
10 maja, g. 17.00: Victoria Dobrzyń – GKS Grodków; Unia Reńska Wieś – Metalowiec Łambinowice, 11 maja, g. 17.00: LZS Kościerzyce – Pogoń Łosiów; Błękitni Przecza – Zieloni Ligota Tułowicka; Grom Mroczkowa – Orzeł Olszanka; Polonia Przylesie – GLKS Kamiennik; Plon Skoroszyce – LZKS Mańkowice/Piątkowice

– B-klasa, gr. III:
Pawłów – Szydłowice 3-3; Żłobizna – Jankowice Wielkie 2-5; Stobrawa Stare Kolnie – Olimpia II Lewin Brzeski 3-2; Kruszyna Prędocin – Skorogoszcz 5-1; Zwanowice – Skarbimierz 0-3; Pogoń II Łosiów – Golczowice 2-5; Łukowice Brzeskie – Orlik Michałów 0-0

20.kolejka (niedziela, g. 17.30):
Michałów – Pawłów; Szydłowice – Pogoń II Łosiów/Janów; Golczowice – Kruszyna/Prędocin; Skorogoszcz – Zwanowice; Skarbimierz – Żłobizna; Jankowice Wielkie – Stobrawa-Stare Kolnie; Olimpia II Lewin Brzeski – Łukowice Brzeskie

– B-klasa, gr. IV:
Młodoszowice – Żelazna 3-4; Wierzbnik – Kolnica 3-1; Starowice II – Gałążczyce 3-0; Krasna Góra – Kopice Więcmierzyce 4-2; Wójtowice – Przechód 5-0; Przylesie Dolne – Delta Bielice 5-1; Wojsław pauza

Kolnica – Przylesie Dolne; Bielice – Wójtowice; Przechód – Młodoszowice; Żelazna Starowice II; Gałążczyce – Krasna Góra; Kopice/Więcmierzyce – Wojsław; Wierzbnik pauzuje