Czarna sobota

1

To był jeden z tych dni, o których kibice chcieliby, jak najszybciej zapomnieć. Na najważniejszych arenach, czyli 4.ligi i okręgówki, wszystkie nasze zespoły poniosły porażki. W A i B klasie znów mnóstwo starć między sąsiadami zza miedzy. Przypomnimy też wyniki z ubiegłej środy, bo wtedy również rozgrywane były ligowe kolejki.

– IV. Liga:

W środę Stal grała z Gogolinem i po dobrej grze wygrała zasłużenie z outsider’em tabeli 1:0. Wynik powinien być bardziej okazalszy, ale brzeżanie tego dnia, zwłaszcza w pierwszej połowie, pudłowali na potęgę. Najlepszą okazję, w 30’minucie zmarnował Raczyński, który nie wykorzystał rzutu karnego. Gogolin nie miał jednak tego dnia żadnych atutów w ataku. Do zgarnięcia trzech cennych punktów wystarczyła więc Stali bramka z 39’minuty. Raczyński odkupił winy asystując do Michalaka, który wykorzystał sytuację sam na sam a bramkarzem gości.

STAL BRZEG – MKS GOGOLIN 1:0 (1:0)
1:0 Damian Michalak – 39’.

Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Łukasz Strząbała, Wojciech Krawców, Bartosz Nesterów, Bartłomiej Kulczycki (74’ Piotr Pączek), Tomasz Raczyński, Damian Michalak (90’ Marcin Łobodziec), Mateusz Fabiszewski, Tomasz Rabanda (90’ Sebastian Kowalik), Mateusz Poważny. Trener Sebastian Sobczak.

W drugim meczu z udziałem Stali padł identyczny wynik. Niestety w starciu z liderem na tarczy wrócili brzeżanie. W Ozimku znacznie lepsi byli gospodarze, choć i oni wygrali skromnie 1:0. O wyniku zadecydowała akcja z 34’minuty, gdy po indywidualnym rajdzie przez pół boiska, jedyną bramkę meczu strzelił Czapliński. Stal od 70’minuty miała jeszcze utrudnione zadanie, bo znów czerwoną kartkę ujrzał Rafał Ożóg. Grając w dziesiątkę gola nie straciła, ale też i nie była w stanie strzelić, stąd Małapanew wygrała zasłużenie 1:0.

MAŁAPANEW OZIMEK – STAL BRZEG 1:0 (1:0)
1:0 Dawid Czapliński – 34’.

Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Rafał Ożóg, Wojciech Krawców, Bartosz Nesterów, Bartłomiej Kulczycki (77’ Piotr Pączek), Marcin Łobodziec (66’ Dawid Kotecki), Damian Michalak (85’ Adam Gutwiński), Mateusz Poważny, Mateusz Poważny, Tomasz Rabanda. Trener Sebastian Sobczak.

W sobotę o 17.00 Stal gra w Brzegu z Naprzodem Jemielnica.
…………………………………………………………………………………………………………………………………….

W derbach regionu, Olimpia podejmowała Skalnika Gracze. Wicelider tabeli nie dał szans gospodarzom, wygrywając na ich terenie 4:1. A zaczęło się obiecująco, bo w 20’minucie pierwszy gola strzelił Damian Paczek. Olimpia utrzymała prowadzenie do przerwy, ale po niej było już znacznie gorzej. Na przestrzeni kwadransa, pomiędzy 50’ a 65’ minutą, goście trafili do siatki trzykrotnie i odwrócili losy meczu na swoją korzyść.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI – SKALNIK GRACZE 1-4 (1-0)
1-0 Paczek – 20’, 1-1 Mroziński – 50’, 1-2 Mroziński – 61’, 1-3 D. Płaza – 65’, 1-4 Z. Bąk – 90’.

Jeszcze gorzej poszło lewinianom w sobotnim spotkaniu w Prudniku. To spotkanie miało niemal identyczny przebieg, jak środowe. Znów jako pierwsza na prowadzenie wyszła Olimpia, i znów w roli głównej wystąpił Paczek, który w 18’minucie pokonał Rozkosza. Gospodarze zdążyli wyrównać tuż przed przerwą, a w drugich 45.minutach rządzili już niepodzielnie na boisku. 50’, 52’ i 56’ minuta wstrząsnęły olimpijskim posadami. Pogoń zdobyła w nich 3 gole i o korzystnym wyniku Lewin mógł już zapomnieć.

POGOŃ PRUDNIK – OLIMPIA LEWIN BRZ. 6:1 (1:1)
0:1 Paczek 18’; 1:1 Olejnik 45’; 2:1 Surma 50’; 3:1 Surma 52’; 4:1 Mazur 56’; 5:1 Rudzki 67’; 6:1 Cajzner 72’.

Olimpia: Szkuta – Moczko (55’ Dulski), R. Tomaszewski, Raś, Stawecki, Trepka, Jackiewicz, Maj, Starczukowski, Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski

W sobotę o 17.00 Olimpia – Orzeł Źlinice

Największe piętno miniony tydzień odcisnął na Starowicach. W środę LZS przegrał na własnym boisku z Ozimkiem 0:3, ale to była porażka z liderem. Bolesna była dopiero przegrana w Jemielnicy, zajmującej ostatnie miejsce w lidze, po której do dymisji podał się trener Starowic, Jakub Reil. Porażka w Jemielnicy pechowa, bo do 90’minuty był remis 1:1, po tym jak w 55’minucie wyrównującego gola zdobył Dłutowski. Wcześniej starowiczanie nie wykorzystali wielu podbramkowych okazji, zwłaszcza tej z 84’minuty, gdy z rzutu karnego pomylił się Sacha. Od 68’minuty goście grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Skuta. W doliczonym czasie gry gospodarze wykorzystali rzut wolny i czwarta przegrana z rzędu Starowic stała się faktem.
W najbliższym meczu z Chemikiem Kędzierzyn Koźle (w Grodkowie o 17.00, w sobotę) zespół Starowic poprowadzi już z ławki Waldemar Sierakowski.

STAROWICE – MAŁAPANEW OZIMEK 0-3 (0-2)
0:1 Marzec – 11’, 0:2 Marzec – 45’, 0-3 Górniaszek 50’.

NAPRZÓD JEMIELNICA – STAROWICE 2-1 (1-0)
1:0 Gattner – 28’, 1-1 Dłutowski – 55’, 2-1 Jaskóła – 90+3’.
Naprzód: D. Szmatoła – D. Kalisz (85. Pion¬tek), Bombel¬ka, A. Kalisz, Mateja – Jaskó¬ła, Galas, Korczak, Niewiem – P. Pyka, Gat¬tner. Trener Tomasz Szyszka.
Starowice: Jędrychowski – Kurc (73. Wawrzyniak), Michał Sacha, Maciej Sacha, Bę¬bas – Dłutowski, T. Szczupakowski (65. Flu¬der), Kruk (55. Nowosielski), Skut – Sten¬cel (84. Kin), Szpala. Trener Jakub Reil.
Sędziował Przemysław Mielczarek (Klucz¬bork). Żółte kartki: Jaskóła, Korczak, D. Kalisz – Michał Sacha, Skut. Czerwona kartka: Skut (68., druga żółta).

– okręgówka:

Przespane krótkie fragmenty meczów, przyczyną dwóch porażek Burzy. Zespół z Lipek grał w środę z liderem z Racławic i przez 80’minut grał dobre zawody. Niestety, tylko przez 80.minut, bo pomiędzy 15’ a 25’ minutą Burza straciła aż 4.bramki, co załamało cały zespół. Gdy sytuacja wydawała się beznadziejna, w 43’minucie bramkarz Racłavii sfaulował we własnym polu karnym Bartka Woźniaka i obejrzał czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał Mariusz Gawlik i od początku drugiej połowy, grający w przewadze gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Niestety, w strugach deszczu brakowało im szczęścia w podbramkowych sytuacjach. Gola, dopiero w 87’minucie, piękną główką zdobyła Patryk Pietrzyk, ale to było wszystko w tym meczu.
W sobotę Burza pojechała do Walców, i została dosłownie rozjechana przez walec w 3.minuty. Co prawda gola lipianie stracili już w 5’minucie, ale najważniejsze były właśnie 3.minuty pomiędzy 28’ a 31’. W polu karnym Walców dobre podanie otrzymał Drobniak, ale przegrał pojedynek z goalkeeper’em gospodarzy. Miejscowi przeprowadzili kontrę, po której podwyższyli na 2:0. Burza nie zdążyła się pozbierać, a przegrywała już 3:0. Pomimo znacznej przewagi w drugiej połowie, Lipki nie zdołały trafić do siatki i przegrały w Walcach 0:3.
W sobotę o 17.00 Burza zagra bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie przeciwko Unii Krapkowice.

BURZA LIPKI – RACŁAVIA 2:4 (1:4)
bramki dla Burzy: Gawlik 43’ i Pietrzyk 87’.

Burza: Dudzik – Zagórski, Kowalczyk M., Gawlik, Sierakowski, Żędzianowski (46’ Wożniak Bartosz), Karnatowski, Świątkiewicz, Drobniak (Pietrzyk 75’), Rolka (80’ Wysocki), Woźniak Bartek. Trener Wiesław Rutkowski

WALCE – BURZA LIPKI 3:0 (3:0)

Burza: Mariusz Kaczyński – Bartosz Woźniak, Marcin Kowalczyk, Mariusz Gawlik, Paweł Waligóra (46’ Piotr Wysocki), Łukasz Żędzianowski (82’ Wojciech Dudzik), Aksel Świątkiewicz (65’ Daniel Gawlik), Tomasz Drobniak, Stefan Karnatowski, Mateusz Rolka (75’ Patryk Pietrzyk), Bartek Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– A-klasa, gr. II:
W A-klasie doszło do meczu na szczycie. Wicelider – Victoria Dobrzyń podejmowała lidera – GKS Grodków. Po emocjonującym starciu lepsi okazali się goście. W drugim z ciekawych meczów, w Kościerzycach, górą Pogoń Łosiów, po golu Damiana Dziury.

Victoria Dobrzyń – GKS Grodków 2-3; Victoria Kościerzyce – Pogoń Łosiów 0-1;
Polonia Przylesie – GLKS Kamiennik 3-3; Orzeł Olszanka – Grom Mroczkowa 2-5; Błękitni Przecza – Zieloni Ligota Tułowicka 0-2; Unia Reńska Wieś Frączków – Metalowiec Łambinowice 2-1; Plon Skoroszyce – Mańkowice Piątkowice 0-3

– B-klasa, gr. III:

Olimpia II Lewin Brzeski – Łukowice Brzeskie 3-1; Golczowice – Kruszyna Prędocin 11-0; Szydłowice – Pogoń II Łosiów 8-3; Michałów – Pawłów 4-3; Skarbimierz – Żłobizna 6-0; Skorogoszcz – Zwanowice 3-1; Jankowice Wielkie – Stobrawa Stare Kolnie 3-0

– B-klasa, gr. IV:

Żelazna – Starowice II 2-11; Kolnica – Czarni Przylesie Dolne 1-8; Gałążczyce – KGKS Krasna Góra 1-7; Bielice – Wójtowice 2-2; Przechód – Młodoszowice 0-2; Kopice Więcmierzyce – Wojsław (przełożony); Wierzbnik pauza