Pewna wygrana Stali Brzeg w Pucharze Polski !

0

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Stal rozgromiła Jedność Rozmierkę 9:0. Wynik w pełni oddaje przebieg meczu, gdyż miejscowi ani razu nie zagrozili bramce Majchrowskiego, a „żółto-niebiescy” zmarnowali kilka dogodnych szans na jego podwyższenie.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 2. minucie, kiedy to Szpak z lewego skrzydła idealnie dograł na głowę Bonara, który nie miał problemów z trafieniem do siatki. W następnych minutach dobre sytuacje zmarnowali Mazur oraz Żegleń, a sędzia nie uznał aż 3 bramek dla naszej drużyny (spalone). W 20′ wynik podwyższył ponownie Bonar, który po zagraniu Żeglenia z lewej strony z bliska umieścił piłkę w bramce. W 31′ sytuacja się odwróciła. Bonar zagrał piłkę za obrońców gospodarzy, dzięki czemu Żegleń wyszedł sam na sam i pokonał golkipera Jedności. 4 minuty później na 4:0, po podaniu Mazura z lewego skrzydła, podwyższył ponownie Bonar, który tym samym zaliczył klasycznego hat tricka.

W drugiej połowie ataki naszej drużyny przyniosły kolejne bramki. Już w 47. minucie po akcji Gajdy prawą stroną boiska, do siatki trafił Mazur. W 56′ Kulczycki z prawej strony dograł po ziemi w pole karne do Gajdy, który zdobył szóstego gola dla naszej drużyny. Ten sam zawodnik w 62. minucie po podaniu od Gancarczyka minął bramkarza i zdobył gola numer 7. W 75′ po fatalnym błędzie bramkarza Jedności, Gajda dograł na głowę Lipińskiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla naszej drużyny po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. W 82. wynik zamknął Szpak, trafiając z bliska po dograniu Gajdy. W tej części meczu mogliśmy zdobyć jeszcze co najmniej dwa gole ale po strzałach Gajdy i Kiełbasy piłka trafiła w słupek.

Pokonując Jedność Rozmierka zameldowaliśmy się w 1/8 finału. Losowanie par tej fazy odbędzie się w przyszłym tygodniu a mecze 1/8 rozegrane zostaną 26.11.2016.

Jedność Rozmierka – Stal Brzeg 0:9 (Bonar 2′, 20′, 35′, Żegleń 31′, Mazur 47′, Gajda 56′, 62′, Lipiński 75′, Szpak 82′.)

Stal: Majchrowski – Mikła (46′ Kiełbasa), Józefkiewicz (62′ Lipiński), Mencel, Mazur – Gajda, Szpak, Maj, Mendak, – Bonar (46′ Gancarczyk), Żegleń (46′ Kulczycki). Trener: Sebastian Sobczak. (http://stalbrzeg.futbolowo.pl)