Walczyli na Śląsku

0

Sobota 17 maja okazała się szczęśliwa dla reprezentantów Sekcji Sportów Siłowych LZS Olszanka – Pogorzela.

Dwóch zawodników – bracia Sidorowicz, zmotywowani po ostatniej porażce (w Mińsku) – wyruszyło na podbój Śląska. Zawody w Trójboju Siłowym odbyły się tym razem w Gliwicach, a o tytuł mistrza Śląska walczyło 44 zawodników.
Młodszy z braci Sidorowicz, Grzegorz zdobył wysokie 2 miejsce w kategorii open junior do lat 20. Ogromnym sukcesem była nie tylko wysoka lokata ale przede wszystkim satysfakcjonujące wyniki :
Przysiad – 182,5kg
Wyciskanie – 105kg
Martwy Ciąg- 230kg
Trójbój 517,5kg
Wilks: 331pkt.
Warto zaznaczyć, że zawodnik poprawił swój wynik aż o 30kg, w porównaniu do poprzednich zawodów! Budzi to nadzieje i pozytywne prognozy na start w Mistrzostwach Polski do lat 18, które odbędą się już za miesiąc.
Drugi nasz reprezentant, Sławomir Sidorowicz, zdobył aż dwa medale: złoty w kategorii open juniorów do lat 23 oraz srebrny w kategorii seniorów. Swoim pojedynkiem zachwycił nie tylko członków sekcji, ale także publiczność oraz sędziów. Jego osobistym sukcesem jest poprawa wyniku od czasu poprzednich zawodów w Mińsku o 22,5 kg.
A oto jego wyniki:
Przysiad – 220kg
Wyciskanie -170kg
Martwy Ciąg -260kg
Trójbój: 650kg
Wilks: 391pkt.

Znakomite wyniki, rekordy i miejsca na podium zostały osiągnięte dzięki ogromnej pracy trenerów: Dariusza Ilów, Mariusza Oliwy oraz Adama Jasińskiego. Szczególne podziękowania należą się też osobom wspierającym zawodników, przed, jak i w trakcie zawodów oraz odpowiedzialnym za pomoc techniczną: Patrykowi Sidorowicz, Michałowi Zalewskiemu oraz Dawidowi Ilów.