Mężczyźni lubią brąz! Chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzegu brązowymi medalistami Polski

0

W dniach 19-22 czerwca br w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców. Nasze województwo reprezentowali zwycięzcy Finału Wojewódzkiego – uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (Publiczne Gimnazjum nr 2).

W turnieju wzięli udział mistrzowie województw z całej Polski. Nasi chłopcy zaczęli od mocnego akcentu, pewnie wygrywając dwa pierwsze mecze 4:0 i 4:1. W kolejnych rozgrywkach dwukrotnie zremisowali i ponieśli porażkę, a suma zdobytych punktów w grupie dała im awans do półfinału, w którym spotkali się z zespołem z Chorzowa. Niestety, chorzowianie okazali się zbyt mocni i przegraliśmy walkę o finał 4:0. Po drugim półfinale okazało się, że naszym przeciwnikiem w walce o brązowy medal będą rówieśnicy ze Szczecina. Mecz o trzecie miejsce był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele sytuacji strzeleckich. Niestety, jako pierwsi do bramki trafili szczecinianie i do przerwy prowadzili 0-1. W drugiej połowie brzeżanie ruszyli do odrabiania strat i udało się po akcji Arkadiusz Kota, strzelca wyrównującej bramki. Do końca spotkania bramki już nie padły, mimo kilku dogodnych sytuacji i świetnych interwencji naszego bramkarza, Piotra Górskiego. Zaciętą walkę o medal rozstrzygnęły rzuty karne. W naszym zespole bezbłędnie strzelali : Arkadiusz Kot, Marcin Mendak i Maciej Szpulak, natomiast ponownie znakomicie interweniował Piotr Górski, broniąc rzutu karnego przeciwnika, dzięki czemu zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Polski. Bardzo dobra postawa naszego bramkarza została nagrodzona i Piotr Górski został wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw. Skład drużyny: Górski Piotr, Mendak Marcin, Szpulak Maciej, Dziedzic Dawid, Kot Arkadiusz, Kozak Kamil, Dychus Mateusz, Mendak Piotr, Krej Jakub, Gawroński Dawid.
Sztab trenerski: Miłosz Terlecki, Zbigniew Marzec, Robert Nowakowski