Stal – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 [relacja, galeria]

0

W X kolejce, brzeska drużyna wywalczyła kolejny komplet punktów i tym samym przedłużyła serię bez porażki w III lidze do dziesięciu. Wygrana 2:1 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, łatwo nie przyszła, ale trzy punkty są na koncie drużyny. Gole dla „żółto-niebieskich” zdobyli Gancarczyk oraz Nowacki, a dla gości z rzutu karnego Marcin Sobczak.

Do pojedynku z Pniówkiem Stal przystępowała po dwutygodniowej przerwie, ale pierwsza połowa pokazała, że nie miało to wpływu na grę drużyny. Piłkarze z Brzegu grali szybko, z polotem, co rusz atakując bramkę rywali.

Mecz rozpoczął się od słabego strzału zawodnika gości, z którym pewnie poradził sobie debiutujący w meczu ligowym Majchrowski. W odpowiedzi, po drugiej stronie dośrodkowywał Mazur, ze skutkiem podobnym do rywala. W 15. minucie swoją firmową akcją popisał się Gancarczyk. Otrzymał piłkę na lewym skrzydle, „ściął” do środka i pewnie strzelił obok interweniującego Szelonga! 1:0. W 19. minucie było już 2:0. Dośrodkowanie Kulczyckiego trafiło w pole karne rywali, tam było trzech zawodników z Brzegu. Piłka ostatecznie trafiła do Nowackiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce! 2:0!

W 25. minucie Stal ponownie zagroziła bramce rywali. Gancarczyk „zabrał” się z piłką i będąc w polu karnym niecelnie zagrał do wchodzącego Kulczyckiego. W 31. minucie ciekawą akcję przeprowadził Boczarski, który jak tyczki minął trzech rywali, ale na czwartym się zatrzymał. Groźnie pod bramką Pniówka było jeszcze w doliczonym czasie gry, kiedy to wzorową kontrę strzałem (minimalnie niecelnym) zakończył Żegleń. To powinna być bramka!
W drugiej połowie brzescy zawodnicy, zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia cofnęli się na własną połowę, pozwalając na rozgrywanie piłki drużynie rywali. Niemniej jednak pierwszą groźną akcję stworzyli „żółto-niebiescy”. W 46. minucie Gancarczyk wpadł w pole karne rywali i zagrał na 5. metr gdzie był Żegleń. Ostatecznie w wielkim zamieszaniu sędzia uznał, że napastnik Stali faulował bramkarza rywali. Ten sam zawodnik próbował jeszcze w 49. minucie, kiedy to strzał głową poszybował obok słupka i zabrakło naprawdę niewiele.

Wraz z mijającymi minutami do głosu zaczęli dochodzić goście. Najpierw w 50. minucie Majchrowski obronił strzał Sobczaka, następnie po dośrodkowaniu Krakowskiego rywale uzyskali rzut rożny. Strzał Semeniuka po dośrodkowaniu był jednak niecelny, a wszystko pod kontrolą miał Majchrowski. W 56. minucie ponownie próbowali goście. Najpierw uderzenie Szczyrba zablokował Sikorski, a chwilę później ten sam zawodnik zablokował uderzenie Krakowskiego. W 64. minucie rywale Stali mieli rzut wolny z 20 metrów. W pierwszej próbie uderzenie Krakowskiego zablokował Boczarski (ale sędzia uznał, że za szybko wybiegł z muru i nakazał powtórkę), a chwilę później strzał tego samego zawodnika zatrzymał się na murze. Naprawdę groźnie zrobiło się po strzale Semeniuka w 65. minucie. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę Stali!

W 86. minucie akcja Bonara, Gancarczyka i Kulczyckiego kończy się niecelnym zagraniem tego ostatniego. Ataki gości przyniosły skutek w 88. minucie, kiedy to sędzia odgwizdał bardzo dyskusyjny rzut karny dla rywali. „11” na gola zamienił Sobczak i na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Ostatnie minuty to długie wrzutki rywali w pole karne Stali i groźny strzał po którym wielkim kunsztem wykazał się Majchrowski broniąc uderzenie w krótki róg.
Po bardzo dobrej pierwszej połowie i słabej drugiej Stal zdobyła komplet punktów. Patrząc jednak obiektywnie w przekroju całego meczu to brzeska drużyna była lepsza i zasłużenie wygrała.
Przedstawiciele Stal Brzeg dziękują dzieciom i wychowawcom z Publicznego Przedszkola nr 10 za pomoc w wyprowadzaniu zawodników na murawę.

10 kolejka III Ligi Stal – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (Gancarczyk, Nowacki – Sobczak)
Kartki: Mazur (ż), Boczarski (ż), Bonar (ż), Gancarczyk (ż) – Kostecki (ż), Ciuberek (ż), Sobczak (ż).
Sędzia: Paweł Horożaniecki (Lubuski ZPN)
Widzów: 700
Stal: Majchrowski – Mazur (63’ Mikła), Józefkiewicz, Sikorski, Kiełbasa – Kulczycki, Boczarski (88’ Szpak), Nowacki, Gancarczyk – Żegleń (83’ Lipiński), Jaworski (76’ Bonar).
Trener: Sebastian Sobczak