0
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

W 14 kolejce, musieliśmy uznać wyższość GKS 1962 Jastrzębie, przegrywając 0:3. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1:0, niestety od 49 minucie graliśmy w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Mencla i wiadomo było że o punkty będzie trudno.

Mecz rozpoczęli nasi zawodnicy ale pierwsze zagrożenie stworzyli gospodarze, którzy w 3 minucie oddali niecelny strzał. W odpowiedzi na bramkę miejscowych z 16 metrów strzelał Gajda ale wprost w ręce bramkarza. W 5’ minucie nieporozumienie z naszych szeregach wykorzystał Szczepan i bardzo ładnym strzałem nie dał szans Stitou. W 7 minucie w pole karne rywali wchodził Żegleń ale wywalczył tylko rzut rożny. Krótkie rozegranie kończy się spalonym i szybkim rozegraniem miejscowych, które faulem musiał przerwać Józefkiewicz za co zobaczył żółtą kartkę. W 13 minucie Nowacki za mocno zagrał do Gajdy a akcja GKS-u zakończyła się spalonym jednego z ich zawodników. W 15 minucie dośrodkowanie gospodarzy wybił Nowacki. Ładną akcję nasi zawodnicy przeprowadzili w 18 minucie, kiedy to szybko operowaliśmy piłką ale dośrodkowanie Kulczyckiego wylądowało w „koszyczku” golkipera miejscowych. W 20 minucie groźne uderzenie głową minęło słupek bramki Stiou. W 21 minucie pod polem karym rywali „jak tur” walczył Żegleń przedzierając się pomiędzy zawodnikami ale ostatecznie strzału nie oddał. W 24 minucie po kornerze, głową nad naszą bramką strzelał jeden z miejscowych zawodników i minimalnie chybił. W 27 minucie mieliśmy najlepszą okazję na zdobycie gola. Rozegraliśmy piłkę w środku, ta ostatecznie trafiła do Kiełbasy, którego strzał zatrzymał się na słupku. W 29 minucie strzału z dystansu próbował Mencel ale bardzo niecelnie. W 32 minucie niezdecydowanie Kulczyckiego próbował wykorzystać zawodnik miejscowych, wychodząc sam na sam ale górą był Stitou. W ostatnich minutach z wolnego dośrodkowywał Nowacki ale za krótko i sędzia zakończył tę część meczu.

Drugą część lepiej zaczęli nasi zawodnicy. Najpierw rzut rożny wywalczył Gajda a za chwilę z 16 metrów odrobinę niecelnie uderzał Józefkiewicz. Niestety, od 49 minuty musieliśmy grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Mencla. Drugim efektem jego przewinienia był rzut wolny, po którym straciliśmy drugiego gola. Strzał z wolnego trafił w słupek ale wobec dobitki Kopacza, Stitou był bezradny i przegrywaliśmy 0:2. Stal ruszyła do ataku a strzał Żeglenia z wielkim trudem obronił bramkarz. Za chwilę miejscowi zablokowali uderzenie Józefkiewicza. W 56 minucie Gancarczyk niecelnie zagrywał do wchodzącego w uliczkę Żeglenia a po drugiej stronie Stitou złapał strzał gospodarzy. W 60 minucie niecelnie uderzał ponownie Żeglen. Niestety w 65 minucie straciliśmy trzeciego gola. Znowu straciliśmy piłkę a rywale szybko przenieśli się pod nasze pole karne, dośrodkowanie z prawej strony, kontrującym strzałem wykończył Jadach, po którym niewiele do powiedzenia miał Stitou. W 69 minucie Nowacki dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę zbił Lipiński a piękny strzał (odrobinę niecelny) oddał Maj. Miejscowi natomiast czekali na kontry i trzeba powiedzieć że robili to bardzo dobrze, kilkukrotnie zagrażając naszej bramce. W 79 minucie strzał jednego z nich minimalnie minął słupek naszej bramki, 3 minuty później Józefkiewicz zablokował groźne uderzenie głową i piłka wyszła na aut. W 88 minucie Mazur podawał do wchodzącego w pole karne Maja ale odrobinę za mocno, „wyganiając” go poza pole karne. W doliczonym czasie miejscowi mieli jeszcze akcję sam na sam ale ponownie górą był Stitou i po chwili sędzia zakończył te zawody.

W 14 kolejce ponieśliśmy drugą porażkę w obecnym sezonie ale utrzymujemy miejsce na podium. Rywale byli dzisiaj za mocni i wygrali zasłużenie. Jak do tej pory GKS 1962 Jastrzębie był najlepszą drużyną z którą przyszło nam grać w III Lidze, która gra wysokim pressingiem i bardzo szybko przechodzi z obrony do ataku. Za tydzień podejmujemy u siebie rezerwy Miedzi Legnica i postaramy się o kolejne punkty.

14 kolejka III Ligi GKS 1962 Jastrzębie – Stal 3:0 (5’ Szczepan, 50’ Kopacz, 65’ Jadach)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Zajączkowski, Kawula, Kulawiak, Kopacz (75. Ali) – Weis, Tront, Musioł (66. Caniboł), Szczęch – Szczepan (87. Dzida), Jadach (84. Szepeta). Trener Jarosław Skrobacz.

Stal: Stitou – Kiełbasa, Sikorski, Józefkiewicz, Mikła (68’ Maj) – Kulczycki, Nowacki (86’ Mazur), Mencel, Gancarczyk, Gajda (68’ Lipiński) – Żegleń (75’ Jaworski). Trener: Sebastian Sobczak.

Kartki: Kopacz (ż), Tront (ż) – Gancarczyk (ż), Józefkiewicz (ż), Gajda (ż), Mikła (ż), Mencel (czerwona za dwie żółte).

źródło: stalbrzeg.pl