Koszykarki Stali Brzeg zgodnie z planem

0

Koszykarki Stali Brzeg przystępowały do sobotniego meczu z Ekonomem Legnica w roli zdecydowanych faworytek. Spotkanie to stało pod znakiem zapytania, gdyż zespół z Legnicy borykał się z problemami kadrowymi. Znamy ten problem, gdyż tydzień temu w Kątach Wrocławskich w naszym zespole zabrakło dwóch kluczowych koszykarek, a dwie grały mocno przeziębione.

Z trybun hali MOSiR przy Oławskiej spotkanie oglądał Prezes Opolskiego Związku Koszykówki Pan Jerzy Maciek. W barwach Ekonomu wystąpiła zawodniczka Stali Brzeg Paulina Tudaj, która została wypożyczona na rok właśnie do Legnicy.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Stalówek. Po 8 minutach gry brzeżanki prowadziły 13:0. Punktowały Karolina Kamieniecka, Grazyna Witkoś, Marika Jochańska, Martyna Mićków i Anna Rorat . W końcówce kwarty w szeregach Stali nastąpiło jednak rozluźnienie i brzeżanki straciły 10 oczek przy czterech dorzuconych swoich. Kwarta zakończyła się wynikiem 17:10.

W drugiej ćwiartce mecz się wyrównał. Po osobistych „Graszki” było 19:10, ale po chwili już tylko 19:15, a następnie 21:18. W tym momencie duet Martyna Mićków – Grażyna Witkoś zagrał fantastyczną partię. Po akcjach obu koszykarek przewaga Stalówek wzrosła do 12 punktów (30:18). Kwartę efektowną „trójką” niemal równo z końcową syreną zakończyła Jola Figas. Jak się potem okazało ten rzut podbudował jeszcze mocniej brzeski team.

Po przerwie brzeżanki jeszcze mocniej i skuteczniej zaatakowały. Do skutecznego duetu Mićków-Witkoś dołączyły Aleksandra Błasiak i kapitan Karolina Kamieniecka. Obie zawodniczki skutecznie dziurawiły kosz rywalek. Trzecią kwartę Stalówki zwyciężyły 23:3 co w rezultacie dawało już wynik 58:22.

Ostatnia część meczu była najbardziej wyrównana. Trener Michał Kamieniecki jednak dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom, włącznie z 14-letnią Julą Dzieduszyńską, która była nawet bliska zdobycia ligowych punktów. Ostatecznie Stalówki zwyciężyły 74:34 notując tym samym trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu sezonu 2016/2017.

” – Cieszę się, że mogłem skorzystać z całego składu. Mecz składał się z kilku etapów. Bardzo dobrze zaczęliśmy, ale potem nastąpiło rozprężenie i daliśmy zdobyć rywalowi kilka łatwych punktów. Mecz ustawiła dobra końcówka drugiej i początek trzeciej kwarty, gdzie zanotowaliśmy run 21:0. Musimy dalej pracować nad ofensywą, bo ta nie wygląda najlepiej. Teraz jesteśmy już myślami w Polkowicach, gdzie czeka nas niesamowicie ciężki mecz. ” – podsumował spotkanie trener Michał Kamieniecki.

KSK Stal Brzeg – UKS Ekonom Legnica    74:34   (17:10, 18:9, 23:3, 16:12)

Stal: Grażyna Witkoś 22, Martyna Mićków 12, Aleksandra Błasiak 9, Karolina Kamieniecka 8, Marika Jochańska 6, Jola Figas 5, Anna Rorat 4, Alicja Wierzbicka 4, Agata Księżopolska-Kotarba 2, Marta Majchrzak 2, Wiktoria Stala 0, Julia Dzieduszyńska 0. Trener Michał Kamieniecki; Asystent: Krzysztof Kotarba.