Koszykarki wygrały na trudnym terenie w Jeleniej Górze

0

Stal pewnie wygrywa na trudnym terenie w Jeleniej Górze

Z pewnymi obawami jechały do Jeleniej Góry koszykarki Stali Brzeg. Mając w pamięci miniony sezon, gdy w ostatnim meczu brzeżanki podejmowały właśnie jeleniogórzanki i porażka przekreśliła ich szanse na awans do turnieju półfinałowego o zaplecze ekstraklasy.

Tym razem wyciągnięto wnioski i od początku Stalówki objęły pewne prowadzenie. Po punktach Agaty Księżopolskiej-Kotarby, Grażyny Witkoś, Martyny Mićków i Karoliny Kamienieckiej Stalówki prowadziły 9:0. Po chwili po drugiej celnej „trójce” Martyny Mićków było już 12:3. Rywalki zniwelowały straty na 8:12, ale trafiła Ola Teklińska podwyższając na 16:8 dla Stali. W końcówce kwarty wdarło się trochę rozlużnienia i wykorzystały to zawodniczki Wichosia trafiając sześć punktów z rzędu. Po 10 minutach gry było więc 14:16 na korzyść Stalówek.

W drugiej kwarcie swoją trzecią „trójkę” walnęła Martyna Mićków, a pod koszem rządziła Grażyna Witkoś. Jeleniogórzanki nie miały sposoby na rozmontowanie akcji ofensywnych brzeżanek. Podopieczne trenera Michała Kamienieckiego po 20 minutach prowadziły 36:28.

W trzeciej kwarcie brzeskie koszykarki wspierane przez liczną grupę kibiców z Brzegu powiększały przewagę. Czwarty i piąty raz za trzy punkty trafiła niesamowita Martyna Mićków. Swoją „trójkę” z obwodu dorzuciła jeszcze Ola Teklińska i przewaga Stali wzrosła już do 18 punktów! Na tablicy wyników po 3 kwartach widniało 59:41 dla Stali.

W ostatniej kwarcie podstawowe zawodniczki więcej odpoczywały i trener Michał Kamieniecki mógł wpuścić na boisko pozostałe koszykarki. W pewnym momencie przewaga brzeżanek wynosiła już 23 punkty (66:43) Wprawdzie przewaga stopniała, ale zwycięstwo brzeskiego teamu ani przez chwilę nie było zagrożone. Stal pewnie pokonała na wyjeździe Wichosia Jelenią Górę 72:62.

Stalówki w najbliższą niedzielę zagrają o 15 z Maximusem Kąty Wrocławskie, z którymi w pierwszej rundzie wygrały tylko trzema oczkami grając wówczas bez Martyny Mićków i Grażyny Witkoś. W zespole rywalek wystąpi była Stalówka, Lena Strojny. Wstęp na niedzielny mecz jest bezpłatny. Z kolei 28 stycznia brzeżanki zagrają w Brzegu arcyważne spotkanie z odwiecznym rywalem MKS-em Polkowice.

Wichoś Jelenia Góra – KSK Stal Brzeg 62:72 (14:16, 14:20, 13:23, 21:13)

Stal: Martyna Mićków 19, Aleksandra Teklińska 15, Grażyna Witkoś 12, Karolina Kamieniecka 10, Marika Jochańska 5, Agata Księżopolska-Kotarba 4, Aleksandra Błasiak 3, Anna Rorat 2, Alicja Wierzbicka 2, Monika Dzwonek 0, Wiktoria Stala 0.