Wicelider za mocny. Przegrana Orlika

0

W sobotnim spotkaniu SKS Orlik Brzeg podejmował wicelidera II ligi ŚKPR Świdnica. Drużyna z Świdnicy przyjechała do Brzegu z jednym zamiarem, wywieźć komplet punktów, który przybliży ich do lidera AZS UZ Zielona Góra.

Spotkanie rozpoczął zespół ŚKPR-u, ale pierwsza próba ataku na bramkę zakończyła się faulem. Inicjatywę przejęli brzeżanie, następuje atak i faul, po którym sędziowie przyznają rzut karny. Rzuca Krawczyk, który zdobywa pierwszą bramkę. Pierwsza bramka dla rywali również pada z rzutu karnego. Następnie drużyna Orlika wychodzi na jednobramkowe prowadzenie 2:1. Kolejne ataki świdniczan pozwalają im na objęcie prowadzenia 2:4. Dobra gra w ataku i obronie w następnych minutach pozwala Orlikowi doprowadzić do remisu 5:5. Był to ostatni remis obu zespołów w spotkaniu, bowiem przyjezdni w następnych minutach sukcesywnie zaczęli powiększać swoją przewagę bramkową która wynosiła przez większość pierwszej połowy cztery bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:15

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak ostatnie dwadzieścia minut pierwszej. Brzeżanie nieskutecznie próbowali ataków na bramkę Wasilewicza. Mały przełom nastąpił w 41 minucie po bramkach Krawczyka i Pieńczewskiego wynik na tablicy wynosił 16:18. Drużyna Orlika ponownie zbliżyła się do ŚKPR-u. Seria niewymuszonych błędów brzeżan pozwala zawodnikom ŚKPR na powiększenie przewagi bramkowej. Od 44 minuty ŚKPR zdobywa trzy bramki z rzędu i przyjezdni ponownie mają przewagę, która przybliżyła ich do zwycięstwa. Ostatnie dziesięć minut to zdecydowana przewaga świdniczan, którzy zdobywają w tym czasie siedem bramek, a brzeżanie cztery. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:29.

Rozegraliśmy kolejne zawody w których zawodzi skuteczność w ataku. W dzisiejszym spotkaniu zabrakło kilku zawodników. Mieliśmy wiele szans na zdobycie bramek,mieliśmy również szybkie próby doścignięcia przeciwnika. Spotkanie było wyrównane, ale to Świdnica była lepszym zespołem – skomentował przegraną swojego zespołu trener Paweł Pietraszek.

Orlik Brzeg – ŚKPR Świdnica 22:29 (11:15)

Orlik: Kania, Stefaniszyn, Stypiński – Błajda 2, Krocz, Krawczyk 9, Pieńczewski 6, Potępa 1, Wojcieszek, Pasierbek, Urban 2, Stanoszek 2

Kary: 4 min, karne: 7/7

ŚKPR: Wasilewicz , Bajkiewicz – P. Kijek 9, D. Kijek 6, Piędziak 3, Brygier 3, Bieżyński 2, Czerwiński 2, Dębowczyk 2, Chmiel 1, Chaber 1

Kary: 4 min, karne: 2/1