Brązowy medal Natalii Bajor na Białorusi

0

W dniach 15-19 marca w Mińsku odbył się ITTF Challenge Belarus Open w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 190 zawodników i zawodniczek z 29 krajów. Polska reprezentacja liczyła 10 seniorów i 3 seniorki, w tym brzeżanka Natalia Bajor, która wystartowała w trzech konkurencjach: grze pojedynczej, grze podwójnej i w kategorii U-21. Najlepiej nasza tenisistka stołowa spisała w grze podwójnej, gdzie wspólnie w wicemistrzynią Polski Katarzyną Grzybowską – Franc  wywalczyły brązowy medal. W deblu w kategorii kobiet brązowy krążek zdobyła Klaudia Kusińska, grając w parze z Czeszka Dana Cechovą.

Wśród seniorów bardzo dobrze spisali się Wang Zeng Yi i Daniel Górak, którzy zdobyli złoty medal w grze podwójnej, pokonując 3-0 w finale parę Yuto Kizukuri/Masaki Takami  (Japonia). Ponadto Wang Zeng Yi wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej, ulegając w finale 2-4 weteranowi stołów pingongowych – 41-letniemu Białorusinowi Vladimirovi Samsonovovi.

Natalia w grze pojedynczej seniorek wygrała grupę 10 i awansowała do turnieju głównego. W walce o 1/16 finału przegrała 0-4 z doświadczoną rosyjska defensorką Marią Dolgikh. W kategorii U-21 , po zwycięstwie brzeżanki (Natalia była rozstawiona w 1. ósemce) w pierwszej grze 3-0 nad Margarytą Baltushite z Białorusi , niestety przegrała  0-3 w następnej grze na etapie walki o ćwierćfinał z Valerią Szczerbatykh (Rosja).

Szczegółówe wyniki Natalii:

Gra pojedyncza seniorek – gr.10:

Natalia Bajor –  Natalia Aleksyenko (Ukraina) – 4-0 (9,9,8,9). Ukrainka gra w polskiej ekstraklasie w drużynie AZS UMCS Optima Lublin.

N. Bajor – Margaryta Baltushite ( Białoruś) – 4-2 (9,-9,8,-6,87,10).

N. Bajor – Anastasia Kolisch (Rosja) – 4-1 (7,8,9,-8,7). 1.miejsce w grupie i awans do turnieju głównego.

1/16 finału:

N. Bajor – Maria Dolgikh (Rosja) – 0-4 (-2,-8,-11,9).

Gra podwójna seniorek:

1/8 finału:

N. Bajor/Katarzyna Grzybowska-Franc (nasza para rozstawiona z nr 7) –  Pauline Chesselin (Francja)/Bruna Takahashi (Brazylia)  – 3-0 (3,8,8).

1/4 finału:

N. Bajor/K.Grzybowska-Franc – Yana Noskova/ Maria Tailakova (Rosja) – 3-2 (-10,8,6,-4,6).

1/2 finału:

N. Bajor – K. Grzybowska -Franc –  Hsuan -Chia Lin/Hsuan Po Lin (Tajwan) – 1-3 (8,-11,-6,-6). Brązowy medal naszych zawodniczek.

U-21:

N. Bajor (rozstawiona z nr 7) – Margaryta Baltushite (Białoruś)  –  3-0 (4,8,10).

1/8 finału:

N. Bajor – Valeria Szczerbatyth (Rosja) – 0-3 (-10,-6,-9).

W udany występ brzeżanki, ukoronowaniem turnieju było zdobycie brązowego medalu w deblu.