Piłka nożna to nie wybór, to sens życia

0

Po wielu latach trudnych dla naszej narodowej reprezentacji 6 kwietnia br usłyszeliśmy wyśmienitą wiadomość. Oto według rankingu FIFA Polska jest na 11.miejscu drużyn narodowych świata. Ten wynik cieszy nas wszystkich, a w szczególności młodych ludzi, którzy kochają ten sport i chcą realizować swoją pasję. Chcą być jak Robert Lewandowski czy Kuba Błaszczykowski. Oni też zaczynali od gry na podwórku czy szkolnym boisku.


No właśnie. Szkolne boisko, dziś popularnie nazywane ORLIK. To tu, na murawie boiska w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, każdego roku szkolą się przyszli piłkarze i piłkarki, którzy reprezentują nasze miasto, powiat, a nawet województwo w wielu turniejach ogólnopolskich. Chcesz być jednym z nich? W takim razie ta informacja jest dla ciebie.

Nabór do oddziałów sportowych rozpocznie się już 19 kwietnia 2017r. i trwać będzie do 12 maja 2017r. Wnioski wyłącznie w formie papierowej podpisane przez rodzica kandydata należy złożyć do naszej szkoły. Rekrutacja do oddziałów sportowych na rok szkolny 2017/2018 dotyczy wyłącznie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 (dyscypliny: piłka nożna – dziewczęta, piłka nożna – chłopcy).

Podstawą przyjęcia do oddziału sportowego jest:

  1. dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,

  2. pisemna zgoda rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego,

  3. pozytywny wynik próby sprawności fizycznej

Dokumenty niezbędne do potwierdzenia podstawowych kryteriów do oddziału sportowego:

  • orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,

  • pisemna zgoda rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego

Gdy większa liczba kandydatów spełni wyżej wymienione wymogi o kolejności kandydatów decyduje próba sprawności fizycznej.

Wszystkie ważne terminy dla kandydata i jego rodziców znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły: www.zs1zos.pl.

Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły, a na zachętę świeża relacja z kolejnych wygranych meczów piłkarzy Zespołu Szkół:

PSP nr 6 chłopcy _brzeg24