MARTA WDOWIUK W KADRZE NA MISTRZOSTWA EUROPY

0

W lipcu w Portugalii w miejscowości Matosinhos odbędą się Mistrzostwa Europy koszykarek do lat 20. Przygotowująca się od końca maja do tego turnieju reprezentacja Polski będzie miała w składzie brzeżankę Martę Wdowiuk. Z kadrą pracuje również trener stażysta Mariusz Kolekta.


Kadra przygotowywała się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Trenerem jest szkoleniowiec Wisły Kraków Krzysztof Szewczyk, jego asystentami Maciej Gordon i Marek Lebiedziński. Trenerami stażystami Mariusz Kolekta i Piotr Pasieczny, Reprezentacja Polski U20 w ramach przygotowań rozegrała dziewięć meczów kontrolnych. Po trzy z Czeszkami, Słowaczkami oraz Łotwą. Wyniki tych spotkań układały się różnie. Polki potrafiły wygrać ze Słowaczkami 75:60, by dzień później przegrać 63:80. Podobnie było na Łotwie gdzie „biało-czerwone” zwyciężyły z Łotyszkami 64:54, a w ostatnim meczu kontrolnym przegrały 39:55. Skąd taka różnica?

” – Mamy bardzo nieobliczalny zespół. Trener Krzysztof Szewczyk mocno rotował składem w różnych spotkaniach. Dawał też więcej odpocząć zawodniczkom podstawowym. Ponadto o tym, że kobieta zmienną jest wie każdy, a tu mamy tego doskonały przykład” – podsumowuje Mariusz Kolekta.

Jak więc oceniane są szanse Polek na mistrzostwach Europy i forma brzeżanki Marty Wdowiuk?

” – Marta oprócz talentu i zaangażowania, ma też ogromne serce do gry. Ma wyczucie zbiórki pod koszami stąd też w kadrze gra na pozycji 4, gdzie można wykorzystać jej najlepsze atuty. Trudno rokować na jakim miejscu mistrzostwa Europy zakończy nasza reprezentacja, ale celem jest pierwsza ósemka, co za tym idzie utrzymanie się w dywizji A. Jeśli zdrowie wszystkich zawodniczek dopisze i wstrzelą się one z formą na mecze w Portugalii będzie dobrze – dodał trener stażysta kadry narodowej Mariusz Kolekta

Polki rozpoczną mistrzostwa 8 lipca meczem z Hiszpanią, następnie 9 lipca zagrająz Belgią, a 10 lipca ze Szwecją. Trzymajmy kciuki za „biało-czerwone” i przede wszystkim za brzeżankę Martę Wdowiuk.

20170621_214755 (Kopiowanie)