Olimpia gromi, Burza też. Pierwsza porażka Stali, a Starowice wciąż niepokonane

0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Niesamowity mecz w IV. lidze rozegrał Lewin Brzeski, reszta naszych ekip osiągnęła gorsze wyniki, ale i tak Starowice mogą być dumne, bo wiosną jeszcze nie przegrały. W okręgówce dobry mecz rozegrała Burza. Aż 9:1 w A-klasie Orzeł wygrał derby z Przeczą, najciekawiej było w Kościerzycach.

Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

-IV.LIGA:
Występujący w roli gospodarza Olimpijczycy, podejmowali na własnym stadionie Naprzód Jemielnica. W jesiennym starciu obu drużyn górą był Naprzód 3:1.
Od pierwszych minut lepiej prezentowali się miejscowi, którzy w pierwszych 15’minutach powinni zdobyć przynajmniej jedną bramkę, po okazjach, jakie mieli: Paczek, Tramsz i Niemiec. Na drodze do siatki stawały jednak kolejno: bramkarz Naprzodu, słupek i poprzeczka.
Goście wyszli z kontrą w 18’minucie. Wywalczyli rzut rożny, po którym Jankowskiego pokonał Kalisz. Można by rzec, że był to wypadek przy pracy, bo po golu obraz gry się nie zmienił. To Olimpia wciąż była w natarciu i czekała cierpliwie na przełamanie fatum. Udało się to w 33’minucie Paczkowi, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Worek z bramkami wysypał się w drugiej połowie. W 52’minucie znów pokazał się Paczek. To po faulu na nim gospodarze odzyskali prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Stawecki. Chwilę później siadło morale gości. Niespełna po minucie, do siatki po raz drugi trafił Paczek i w 53’minucie Olimpia prowadziła już 3:1. Po tym golu gra nieco zwolniła. Zadowolona z dwubramkowego prowadzenia Olimpia, mogła dłużej i spokojniej rozgrywać piłkę, goście nie mieli pomysłu na ukłucie miejscowych.
Wszystko ponownie zmienił Paczek. W 70’minucie skompletował hat-tricka. Goście odpowiedzieli 5.minut później, zniżając na 4:2. W samej końcówce lewinianie okrasili swoje zwycięstwo kolejnymi bramkami. W 88’minucie strzał Paczka dobił z bliska Sobierajski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem indywidualną akcją wynik zamknął Tramsz.
W najbliższą sobotę o 13.00 Olimpia zagra w Kędzierzynie z Chemikiem.

OLIMPIA LEWIN BRZ. – NAPRZÓD JEMIELNICA 6:2 (1:1)
0:1 Kalisz 18’; 1:1 Paczek 33', 2:1 Stawecki 52'(k), 3:1 Paczek 53’; 4:1 Paczek 70’; 4:2 Pyka 75’; 5:2 Sobierajski 88', 6:2 Tramsz 90'.

Olimpia: Jankowski – Raś, Stawecki (72' Urbaniak), Moczko, R. Tomaszewski – Starczukowski (58' Jackiewicz), Kiczuła (75' Stawniczy), Trepka, Niemiec (66' Sobierajski) – Paczek, Tramsz. Trener Rafał Tomaszewski

Pechowo Starowicom otworzył się mecz w Paczkowie, w starciu z wiceliderem. Już od 8’minuty grać musiały w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Sachy. Dwadzieścia minut później było jeszcze gorzej. Po rzucie rożnym Sparta objęła prowadzenie. Później jednak goście zorganizowali się w obronie i na wiele gospodarzom nie pozwolili.
W drugiej części przeważali, grający w liczebnej przewadze miejscowi. Dobrze interweniował jednak Jędrychowski, do spółki z linią defensywną swojego zespołu. Waleczna postawa została nagrodzona w 65’minucie. Po centrze w pole karne Sparty, najwyżej do głowy wyskoczył Dłutowski i wyrównał na 1:1.
Niespełna 5.minut później Starowice znów mogły gonić wynik. Na punkcie rzutu karnego stanął Szwarga, ale nie trafił nawet w światło bramki. Nasz zespół przetrwał nawałnicę Paczkowa w końcówce meczu i wywiózł cenny punkt z terenu wicelidera.
W najbliższą sobotę Starowice grają w Grodkowie z Kietrzem (g.13.00)

SPARTA PACZKÓW – STAROWICE 1-1 (1-0)
1-0 Bobiński – 28’, 1-1 Dłutowski – 65’.

Starowice: Jędrychowski – Dłutowski, Pasiut, Maciej Sacha, Worek – Fluder (46. Kruk), Bębas, T. Szczupakowski (46. Dembiński), Stencel (61. Haręża) – Stępień – Szpala (46. P. Szczupakowski). Trener Jakub Reil.

Smak pierwszej wiosną porażki poznała brzeska Stal. Była to również pierwsza porażka pod wodzą nowego trenera Sebastiana Sobczaka. Przegrana trochę pechowa, bo Stal nie miała szczęścia na początku spotkania, gdy po strzałach Michalaka i Fabiszewskiego piłka lądowała na poprzeczce krapkowickiej bramki.
W 37’minucie odpowiedzieli gospodarze. Po szybkiej wymianie piłki, do pustej bramki futbolówkę posłał Leśniczak. W drugiej połowie brzeżanie mieli kłopoty z dojściem do pozycji strzeleckiej. Otmęt bronił dobrze, a w 65’minucie przypieczętował swoje zwycięstwo.
W sobotę o 13.00, na Stadionie Miejskim Stal zmierzy się ze Spartą Paczków.

OTMĘT KRAPKOWICE – STAL BRZEG 2-0 (1-0)
1-0 Leśniczak – 37’, 2-0 Kotysz – 74’.

Stal: Raczkowski – Domański, Józefkie¬wicz, Ożóg, Strząbała – Kulczycki, Raczyński (84’ Łobodziec), Michalak (75’ Pączek), Fabisze¬wski – Poważny, Rabanda (61’ Krawców). Trener Sebastian Sob¬czak.

– OKRĘGÓWKA:

Ligę niżej Lipki podejmowały w sobotę Atom. Goście dotrzymywali miejscowym kroku do 53’minuty, czyli do trafienia autorstwa Tomasza Drobniaka, który zamknął akcję po rzucie rożnym. Później całkowicie opadli z sił, co bezlitośnie wykorzystała Burza. W 75’minucie z prawej strony centrował Sierakowski, a Rolka płaskim strzałem podwyższył na 2:0. W 78’minucie niemrawe zachowanie bramkarza Atomu na gola zamienił Woźniak. Gości dobił 8.minut przed końcem Zagórski, wykorzystując dokładne podanie za linię obrony rywali.
W Wielką Sobotę Burza jedzie do Ciska.

BURZA LIPKI – ATOM GRĄDY 4:0 (0:0)
1-0 Drobniak 53’; 2-0 Rolka 75’; 3-0 Woźniak 78’; 4-0 Zagórski 82’.

BURZA: Wojciech Dudzik – Mariusz Gawlik (78’ Paweł Waligóra), Krzysztof Kowalczyk, Andrzej Wolański, Dominik Sierakowski, Marcin Kowalczyk, Mateusz Przystawski, Łukasz Żędzianowski (46’ Krzysztof Pawlik), Tomasz Drobniak (60’ Marek Zagórski), Mateusz Rolka (80’ Piotr Wysocki), Bartosz Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– A-klasa:
W silnie obsadzonej naszymi zespołami, opolskiej II. grupie klasy A, często dochodzi do derbowych potyczek. W niedzielę do najciekawszej konfrontacji doszło w Kościerzycach, gdzie starły się ze sobą dwie Victorie. Po emocjonującym meczu lepsza okazała się ta z Dobrzynia, pokonując miejscowych 3:2.
Na czele tabeli trwa niezmiennie GKS Grodków, który pewnie zmierza po awans. W 17.kolejce bez problemów rozprawił się z drużyną z Reńskiej Wsi. Ale w najlepszej formie wiosną wydaje się być Orzeł Olszanka. W niedzielę odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu, do tego niezwykle okazałe – w rozmiarach 9:1 nad innym naszym zespołem – Błękitnymi Przecza.
W święta drużyny „Serie A” odpoczywają. Na boisko wrócą 27 kwietnia..

Victoria Kościerzyce – Victoria Dobrzyń 2-3; Orzeł Olszanka – Błękitni Przecza 9-1; GKS Grodków- Unia Reńska Wieś 5-1; Zieloni Ligota Tułowicka – Polonia Przylesie 0-2; Pogoń Łosiów – Plon Skoroszyce 3-0 v.o.; Metalowiec Łambinowice – GLKS Kamiennik 1-1; Grom Mroczkowa – LZS Mańkowice 2-0

– B-klasa, gr. III:
Stobrawa Stare Kolnie – Żłobizna 0-4; Łukowice Brzeskie – Zwanowice 2-4; Michałów – Golczowice 4-4; Olimpia II Lewin Brzeski – Kruszyna Prędocin 6-0; Skorogoszcz – Zryw Szydłowice 2-1; Skarbimierz – KS Pawłów 1-0; Jankowice Wielkie – Pogoń II Łosiów 0-0

– B-klasa, gr. IV:
Kopice Więcmierzyce – Wójtowice 4-2; Żelazna – Victoria Wierzbnik 2-3; Gałążczyce – Przylesie Dolne 1-6; Wojsław – Młodoszowice 4-1; Krasna Góra – Starowice II 1-1; Przechód – Kolnica 3-1; pauza – Bielice