W sobotę (12.08) startuje II edycja TARNOGRANIA!

0

W sobotę (12.08) w Tarnowcu (gm. Lubsza) odbędzie się II edycja Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Przygotowania trwają, montowana już jest scena, a zespoły w pocie czoła ćwiczą i przygotowują się do przyjazdu na miejsce festiwalu. Fani muzyki alternatywnej zdecydowanie powinni uczestniczyć w wydarzeniu.


„Tarnogranie” to największy i najważniejszy festiwal muzyki alternatywnej w regionie. Tylko w tym roku aż 12 zespołów stanie do walki o nagrodę główną – tj. możliwość nagrania własnej płyty oraz nagrodę publiczności – tj. 500,00 zł. Do udziału w festiwalu zgłosiły się takie zespoły jak: Black Drums Icon (Brzeg), Blues Galeria (Brzeg), Daga i Zwyrole (Opole), Fools (Wrocław), Misscore (Nysa), Moongoat (Wrocław), Odwilż (Praszka), Olven (Brzeg), SeeYah (Wrocław), Supermarket (Opole), Tripsis (Warszawa) i Wata (Wrocław).

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:00. Po przesłuchaniach konkursowych przyjdzie czas na prezentacje i koncerty pozakonkursowe, w tym m.in. koncert zespołu Petarda, Szelky Cover Band i gwiazdę wieczoru – zespół Hurt.

Organizatorem tegorocznej edycji „Tarnogrania” są: Stowarzyszenie „Tarnowiec Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”, Studio Nagrań Folktronika i Rada Sołecka Tarnowca. Wstęp i udział w imprezie jest bezpłatny, dlatego w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu.

– Startujemy w sobotę 12.08 o godzinie 14:00. Każdy łatwo trafi na miejsce festiwalu. Cała miejscowość będzie odpowiednio oznakowana. Będą też oznaczenia parkingów – dla artystów i dla widzów. Przygotowaliśmy też pole namiotowe, bezpłatne dla wszystkich, z dostępem do toalet, wody. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Wstęp niezmiennie bezpłatny!!! – przekazała w zeszłym tygodniu, w wywiadzie dla Panoramy i portalu Brzeg24.pl, organizatorka wydarzenia – Wioletta Frankiewicz ze Stowarzyszenia „Tarnowiec Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”.

Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl są oficjalnymi patronami medialnymi wydarzenia. Sylwetki zespołów, które powalczą o główne nagrody, wywiady z organizatorami i wszelkie informacje dot. festiwalu publikujemy w naszym serwisie.

festiwal tarnogranie