Brzeski MOPS stawia na teleopiekę dla seniorów

0

Do osób starszych, samotnych i niesamodzielnych wkrótce mogą trafić specjalne urządzenia, które będą monitorować stan ich zdrowia. Kilka dni temu miasto ogłosiło przetarg na dostarczenie i sprzedaż 100 fabrycznie nowych zestawów urządzeń abonenckich do tzw. teleopieki medycznej oraz wykonywanie kompleksowej usługi całodobowego monitoringu.


Urządzenia będą działały w systemie GSM. Każde dodatkowo zostanie wyposażone w brelok lub opaskę z czerwonym przyciskiem alarmowym. Oznacza to, że oprócz całodobowego monitorowania niektórych parametrów życiowych (np. temperatury ciała, tętna, poziomu cukru) pacjent w sytuacji zagrożenia natychmiast będzie mógł powiadomić odpowiednie służby ratownicze.

Zadanie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego „Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych”. Program teleopieki w Brzegu ma potrwać do 30 czerwca 2019 roku. Osoby, które skorzystają z usługi zostaną wybrane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu.

Dodajmy, że w połowie 2016 roku Gmina Brzeg testowała usługę polegającą na teleopiece medycznej, którą wdrażała firma Comarch S.A. z Krakowa. Wówczas, kilkunastu mieszkańców miasta otrzymało specjalne urządzenia do monitorowania ich stanu zdrowia.

teleopieka w Brzegu 1