Brzeg: W kamienicy osunął się strop nośny. Mieszkańcy zostali ewakuowani [AKTUALIZACJA]

1

Do groźnego zdarzenia doszło w czteropiętrowym budynku przy ulicy Wyszyńskiego. W jednym z mieszkań oberwał się kawałek sufitu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszkodzona jest drewniana konstrukcja nośna.


– Mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani. Na miejscu są trzy zastępy JRG z Brzegu, w tym kontener inżynieryjny. Grupa ratownictwa technicznego będzie przystępować do stabilizacji stropu – mówi nam Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Jedną z możliwych przyczyn uszkodzonego stropu jest długotrwałe podmoknięcie. Na razie nie wiadomo kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

AKTUALIZACJA godz. 21:45

– W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Trwa zabezpieczenie uszkodzonego stropu. Oprócz służb ratowniczych na miejscu są przedstawiciele zarządzania kryzysowego z miasta i powiatu. Powiadomiony również został nadzór budowlany – mówi nam Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

AKTUALIZACJA godz. 22:15

Wiadomo już, że przynajmniej część mieszkańców uszkodzonej kamienicy spędzi najbliższą noc u swoich rodzin lub w lokalach zastępczych. Po zakończonych działaniach straży pożarnej do budynku wejdzie nadzór budowlany, który dokona oględzin powstałych uszkodzeń i podejmie decyzje o dalszych czynnościach.

fot. Czytelnik