Oficjalne otwarcie ulicy Wyszyńskiego po remoncie. II etap inwestycji dobiega końca

0

W poniedziałek (11.09) przedstawiciele władz samorządowych dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanej jezdni i chodników wzdłuż ulicy Wyszyńskiego. Pierwszy etap zadania obejmował również przebudowę ulicy Małujowickiej oraz remont głównej drogi przebiegającej przez Zielęcice.


Przypomnijmy, że koszt całego zadania wyniósł 5 151 515,00 zł. Powiat Brzeski otrzymał na realizację tej inwestycji dofinansowanie rządowe w wysokości 2 287 752,00 zł w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Pozostałe środki zostały wydatkowane przez samorządy. Udział Powiatu Brzeskiego 1 468 305,00 zł, udział Gminy Brzeg 1 048 450,00 zł, udział Gminy Skarbimierz 347 008,00 zł.

– Ulice Wyszyńskiego i Małujowicka zostały oddane do użytku już kilka miesięcy wcześniej, ale wykonawca miał jeszcze kilka prac poprawkowych, więc chcieliśmy poczekać z oficjalnym przecięciem wstęgi. Można powiedzieć, że zbiega się to z zakończeniem drugiego etapu inwestycji, bo prace w Łukowicach Brzeskich są na ukończeniu – mówi Stanisław Kowalski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Brzegu.

W Łukowicach Brzeskich wyremontowane zostały dwie drogi, które przebiegają przez miejscowość i łączą drogę wojewódzką 403 z droga krajową 94. Ponadto modernizowany jest także most nad Psarskim Potokiem.

– Koszt tej drugiej części inwestycji wyniesie ponad 2 mln złotych, ale w tym przypadku, oprócz rządowego dofinansowania, partycypuje tylko Powiat Brzeski i Gmina Skarbimierz. Warto zaznaczyć, że planujemy także trzeci i ostatni etap tej inwestycji, czyli remont drogi powiatowej od rogatek Zielęcic, poprzez Małujowice, aż do drogi krajowej 94. Termin rozpoczęcia prac na razie nie jest jeszcze znany – podsumowuje Stanisław Kowalski.