Brzeskie morsy i foczki zainaugurowały sezon lodowatych kąpieli

0

W niedzielne (5.11) popołudnie, do wody o temperaturze 8°C weszło ponad 20 morsów i foczek z brzeskiego klubu. Oficjalne otwarcie sezonu zimowych kąpieli odbyło się na terenie stawu w Żłobiźnie. Obiekt administrowany jest przez miejscowe Stowarzyszenie „Wilijki”, które było współorganizatorem wydarzenia.


– Pogoda do morsowania nie jest najlepsza, bo brakuje mrozu i przerębla, jednak otworzyliśmy nowy sezon i – standardowo – po kąpieli mamy ognisko i biesiadujemy. Od teraz będziemy spotykać się w każdą niedzielę. Mamy do dyspozycji dwa miejsca: staw w Piastowicach i staw w Żłobiźnie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej grupy – zachęca Andrzej Semczuk, prezes brzeskiego klubu morsów i foczek.

– Staw w Żłobiźnie jest pięknym miejscem. Teren został zagospodarowany przez nasze stowarzyszenie przy współpracy z wędkarzami i są tu świetne warunki, nie tylko do kąpieli. Cieszymy się, że obiekt będzie wykorzystywany przez miłośników morsowania i ludzie będą tutaj spotykać się i spędzać wolny czas. Liczymy na to, że morsy i foczki rozpropagują wśród lokalnej społeczności zdrowy tryb życia – mówi Joanna Janocha, radna gm. Skarbimierz i członek Stowarzyszenia „Wilijki” w Żłobiźnie.

Dodajmy, że środowisko miłośników lodowatych kąpieli liczy kilkadziesiąt osób. Klub brzeskich morsów i foczek jest otwarty na nowych członków, którzy niekoniecznie muszą wskakiwać do zimnej wody. Liczy się dobra zabawa w miłej atmosferze. Dodajmy, że spotkania w sezonie 2017/2018 będą organizowane przez cały okres zimowy.