Gredar przegrał z liderem – GKS Tychy

0

Gredar odniósł trzecią porażkę w rozgrywkach obecnego sezonu. W niedzielę (5.11) przy pełnej trybunie kibiców został pokonany przez lidera I Ligi – GKS Tychy. Zespół z Górnego Śląska rozegrał dobre spotkanie, a Gredarowi zabrakło szczęścia, szczególnie w ataku na bramkę rywali.

Przez kilkanaście minut pierwszej połowy, kibice mogli mieć wrażenie, że oba zespoły wzajemnie testowały na co stać rywala, próbując zaskoczyć przeciwnika w kontratakach. Pierwszy gol padł dopiero w 18. minucie, po udanej akcji przyjezdnych, a do bramki Raczkowskiego trafił Dudzik. Prowadzenie tyszan trwało krótko, bo kilkadziesiąt sekund później faul na Pawle Boczarskim został zamieniony na przedłużony rzut karny, a bramkę z 10 metrów zdobył Fabiszewski. Tym samym zawodnik z Brzegu ustanowił wynik pierwszej części spotkania na 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego trafienia dla GKS-u. Piłkarz gości dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost pod nogi Sitki, a ten bez zawahania zamienił podanie kolegi na drugiego gola dla swojego zespołu. W 31. minucie znów trafił Dudzik i wynik na tablicy zmienił się na 1:3. Podopieczni trenera Adasika próbowali swoich w ataku, ale rywale skutecznie rozbijali akcje brzeżan. Sztab szkoleniowy postawił nawet na grę z „lotnym bramkarzem”, jednak bramki dla Gredaru nie udało się zdobyć. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla GKS Tychy.

KS Gredar Futsal Team Brzeg – GKS Futsal Tychy 1:3 (1:1). Bramki: Fabiszewski 19′ – Dudzik 18′, Sitko 22′, Dudzik 31′

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Sikorski) – Słonina, Krawców, Boczarski, Fabiszewski – Raczyński, Ożóg, Gancarczyk, Fabijaniak, Zadrożny, Zajączkowski, Salak, Kędra.

GKS Futsal Tychy: Modrzik (Borowski) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Fa. Biernat, Fi. Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Pa. Pytel, Pi. Pytel, Józefowicz.