Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski na podium w Pucharze Świata!

0

Po turnieju na pruszkowskim welodromie kolarze torowi przenieśli się do Manchesteru. To właśnie tam – po wczorajszym srebrze Mateusza Rudyka w sprincie – dziś (12.11) Polacy znów mogli świętować, bowiem na podium w madisonie stanął duet: Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski.

Przypomnijmy, przed tygodniem w Pruszkowie, po pechowym upadku Daniela, polska para zajęła siódme miejsce. Wyścig w Manchesterze poszedł im znacznie lepiej. Pszczolarski i Staniszewski jako pierwsi zdublowali rywali i zdobyli dwudziestopunktową premię. Ten wyczyn udał się również Duńczykom i Francuzom, którzy w kolejnych rundach zgromadzili na swoim koncie kilka punktów więcej i ostatecznie uplasowali się przed „Biało-Czerwonymi”.

Dodajmy, że konkurencja madison powróci do programu olimpijskiego w 2020 roku. Turniej czterolecia odbędzie się w Tokio, a już na początku grudnia kolejna runda Pucharu Świata. Tym razem „torowcy” będą walczyć w kanadyjskiej miejscowości Milton.