Olimp wraca na fotel lidera!

0

W niedzielę Olimp odniósł siódme zwycięstwo. Wygrana grodkowian cieszy podwójnie, po wygranej z Astrą Nowa Sól zespół Olimpu wraca na pierwsze miejsce w tabeli. Wyjazd do Nowej Soli był jednym z najodleglejszych wyjazdów Olimpijczyków w obecnych rozgrywkach z którego powracają z tarczą. W górnej części tabeli panuje ścisk, po przegranej SKF Sparty Oborniki Wlkp. trzy zespoły po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie taką samą ilość punktów.

Olimp rozpoczął pierwszą połowę z wielkim przytupem zostawiając rywala z Nowej Soli daleko w tyle. W krótkim czasie grodkowianie wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. W ósmej minucie prowadzili już 1:6. Wszystko zapowiadało że Olimp zakończy to spotkanie bez większych problemów. Nic mylnego, bowiem gospodarze stanęli na wysokości zadania , powoli i z mozołem wykorzystując błędy gości odrobili straty, by w 20. minucie doprowadzić do remisu 8:8. Gra wyrównała się ,a przez następne dziesięć minut zespół z Opolszczyzny robił wszystko aby zdobyć przewagę i odskoczyć od rywali na kilka bramek. Najwięcej trafień w pierwszej połowie dla Olimpu zdobyli Paweł Chmiel i Paweł Prokop. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:14

W drugiej części spotkania Olimp postawił poprzeczkę wymagań trochę wyżej i rywale złapali zadyszkę. Po 46. minutach gry zawodnicy Malinowskiego i Mieszkowskiego ponownie odskoczyli na bezpieczna ilość bramek, kontrolując do końca przebieg meczu, wprawdzie gospodarze próbowali jeszcze coś wskórać , ale tego dnia to było wszystko na co było ich stać . Ostatecznie Olimp wygrał na wyjeździe różnicą sześciu bramek 20:26.

MKST Astra Nowa Sól – UKS Olimp Grodków 20:26 (11:14)

Astra: Rapiejko – Kowalski 4, Jakowicki, Lotko 3, Bortnowski, Marciniak, Grygorowicz 1, Nowakowski 1, Nowakowski, Kujawa, Biazik, Hołubek 2, Paszkiewicz 2, Hajnysz 1, Wysocki 6, Ceglarz. Trener: Robert Kołodyński. Kary: 4 minuty, karne: 9/6

Olimp: Młoczyński, Muszak, Skrzyczewski – Maciejewski 2, Koszyk, Żubrowski 1, Chmiel 7, Prokop 8, Kolanko 4, Starczewski, Kulej 1, Świerczyński 1, Mierzwiński, Ogorzelec, Urban, Turyniewicz 1, Hertel 1, Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 14 minut, karne: 5/5

Sędziowie: Sylwia Bartkowiak, Weronika Łakomy – Poznań. Widzów: 200