Pewna Wygrana. Olimp znów zwycięski

0

Olimp wygrywa po raz dziewiąty. Grodkowianie wyrównali stare porachunki z zespołem z Wrocławia.

W kolejnym meczu o mistrzostwo II Ligi piłki ręcznej grodkowski Olimp podejmował Śląsk Wrocław. Początek spotkania był podobny do poprzednich, z tą różnicą że prowadząc już w 14. minucie 8:2 zawodnicy Olimpu nie podali rywalowi przyjaznej dłoni, lecz dalej dążyli ze wszystkich sił do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Dobra i agresywna gra w obronie przynosiła efekty, przedmeczowe założenia wykonane zostały w stu procentach. Wynik z każdą minutą rósł na korzyść grodkowian. Dobrą partię rozgrywał na bramce Muszak i radzący sobie bardzo dobrze w defensywie młody Mierzwiński, a w ataku brylował skuteczny Maciejewski, który raz za razem celnie dziurawił siatkę przyjezdnych. Śląsk w żaden sposób nie potrafił odpowiedzieć na napór gospodarzy i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:5 dla zespołu Olimpu.

Po przerwie zobaczyliśmy trochę odmieniony Olimp, szansę od szkoleniowców na grę otrzymali zmiennicy, którzy paroma dobrymi akcjami potwierdzili swoją przydatność dla zespołu. Przewaga bramkowa z pierwszej części meczu została utrzymana, a nawet powiększona o dwie bramki a mecz zakończył się wynikiem 34:19 dla gospodarzy. Na słowa pochwały zasłużył cały zespół za fajne i ambitne granie . Kibiców także należy pochwalić za doping ,którzy wyszli z hali zadowoleni, bo przecież o taką walkę i wynik chodziło.

UKS Olimp Grodków – WKS Śląsk Wrocław 34:19 (18:5)

Olimp: Muszak, Młoczyński – Maciejewski 10, Koszyk 3, Żubrowski 4, Chmiel 5, Prokop 4, Kolanko, Białożyt 1, Starczewski, Kulej 1, Świerczyński, Mierzwiński 2, Ogorzelec, Urban 1, Turyniewicz, Hertel 3,. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 12 minut, karne: 2/1

Śląsk: Maciak, Dobosz- Urbańczak 3, Wróblewski 1, Seroczyński 8, Pomichter, Kowalik, Platt 2, Unkell 1, Damian Kalinowski 2, Matyja, Parzonka 2,. Trener: Bartosz Wróblewski. Kary: 6 minut, karne: 8/5

Sędziowie: Michał Kopiec – Siemianowice Śląskie, Kamil Poloczek – Dąbrowa Górnicza.