Piąta porażka z rzędu Gredaru

0

Po czterech kolejkach bez wygranej zawodnicy z Rudy Śląskiej w Brzegu zdobyli komplet punktów. Piłkarze brzeskiej drużyny ostatni mecz wygrali w październiku i pozostają bez punktów od pięciu meczów. Gredar Futsal Team po dziesięciu kolejkach, z dorobkiem 12. punktów, zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

Początek pierwszej połowy zaczął się od mocnych zagrywek obu stron, co zapowiadało, że brzeżanom nie będzie łatwo wywalczyć punkty. Rywale nie pozostawali w tyle i już w 5. minucie, po dośrodkowaniu, w sytuacji sam na sam z Raczkowskim, pierwsze trafienie zdobył Grzybek. Kilkanaście sekund później wyrównał Ożóg. Przez następne minuty obie ekipy bezskutecznie przeprowadzały rajdy na bramkę rywali. W 18. minucie do bramki Raczkowskiego trafił Hiszpański. Minutę po drugiej bramce o szczęściu mogą mówić gospodarze (brzeska drużyna). Zawodnik Gredaru niechcący dotknął piłkę ręką, a decyzja sędziów była jednoznaczna – rzut karny. Zawodnik Gwiazdy – Gielza przestrzelił, a Raczkowski tym razem zachował czyste konto.Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla Gredaru.

Druga część meczu w wykonaniu zawodników trenera Adasika to kolejne próby pokonania bramkarza gości. Gredar przeprowadził kilka akcji, które z powodzeniem mogły zostać zamienione na bramki. Na przeszkodzie stał jedynie bramkarz – Cielesta. W 25. minucie na 2:2 wyrównał Zajączkowski. Przez następne minuty nie zanosiło się by mogła paść kolejna bramka, aż do 31. minuty, gdy kolejnego gola zdobyli piłkarze Gwiazdy. Kolejne dwie minuty pogrążyły brzeżan, bo rywale zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i objąć prowadzenie na 2:5. Trener Adasik postanowił zwiększyć szanse swojego zespołu decydując się na grę z lotnym bramkarzem. Niestety obrana taktyka nie przyniosła zamierzonego celu, a przed końcowym gwizdkiem brzeżanie ponownie stracili bramkę. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:6

KS Gredar Futsal Team Brzeg 3:6 (2:1) Gwiazda Ruda Śląska

Bramki: Ożóg 5′ , Fabiszewski 19′ , Zajączkowski 37′ – Grzybek 5′, Mrowiec 25′ , Mrowiec 31′ , Piasecki 33′ , Brysz 34′ , Gielza 40′

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Sikorski) – Krawców, Dykus, Fabiszewski, Salak, Kucharski, Słonina, Ożóg, Zadrożny, Zajączkowski, Boczarski, Kędra

Gwiazda Ruda Śląska: Cielesta (Barteczka) – Brysz, Hiszpański, Piasecki, Gielza, Czyżewski, Kujawa, Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Działach, Grzybek