Wolontariusze pomogli potrzebującym w gminie Skarbimierz

1

Przed nami Święta Bożego Narodzenia – to radosny czas spotkań z rodziną przy stole wigilijnym. Dzielenie się opłatkiem, spożywanie wspólnego posiłku z bliskimi osobami oraz wzajemne obdarowywanie się prezentami.


Tak kojarzą się święta większości osób, lecz dla wielu rodzin z uwagi na ich stan materialny, często niezależny od nich samych i przeciwności losu, nie mogą w większości pozwolić sobie na takie świętowanie. Biorąc to pod uwagę ludzie z dobrym sercem, czyli wolontariusze postanowili dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących, u których przysłowiowo „nie przelewa się”.

Wolontariusze dotarli do dwudziestu rodzin z gminy Skarbimierz, które zostały wskazane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Skarbimierz-Osiedle, Lipki, Łukowice Brzeskie, Pawłów, Żłobizna, Małujowice, Zwanowice). Dzięki działaczom społecznościowym przekazane zostały paczki – W paczce żywnościowej znalazły się słodycze, mandarynki, pomarańcze, kabanosy, szynka, kiełbasy, sery, uszka, a rodziny najbardziej potrzebujące dostały również prezent świąteczny w postaci ubrań oraz sprzętu RTV-AGD, są to przedmioty na które rodziny te nie mogą sobie pozwolić na ich zakup – mówi wolontariuszka Dominika Pulit.

– Nie będę kryła radości z niespodzianki, jaką wspólnie dla naszej rodziny przygotowaliście na święta. Mój syn dostał na prezent kurtkę i buty na zimę, natomiast ja dostałam garnki i patelnię do gotowania, które przydadzą się z całą pewnością w kuchni. Chciałam bardzo serdecznie podziękować sponsorom w imieniu moim i syna – opowiadała z wielkimi emocjami jedna z obdarowanych mieszkanek z gminy Skarbimierz.

Wolontariusze rozwozili świąteczne paczki przez dwa dni – w przedświąteczny czwartek i piątek. Wszyscy obdarowani nie kryli zadowolenia i z uśmiechem na twarzy za każdym razem życzyli każdemu wolnotariuszowi – „Zdrowych, Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku”. Prezenty i paczki żywnościowe zostały zasponsorowane przez Urząd Gminy Skarbimierz, Hotel Antonio oraz firme STAL-MET NIECZAJ.