Ruszają Dni Księstwa Brzeskiego 2018

0

Właśnie rozpoczynają się Dni Księstwa Brzeskiego 2018. Pierwsze wydarzenia wpisane w program imprezy już za nami – w tym Brzeska Gra Miejska „Manewry Książęce” czy Before Party w Strefie Muzyki. Przed nami kolejne imprezy – jedno jest pewne – będzie się działo! Poniżej cały program brzeskiej majówki.


Od zeszłego roku w czasie realizacji Dni Księstwa Brzeskiego, odbywa się Festiwal Piosenki Angielskiej „Face the Music”. Jego XXV – jubileuszowa edycja rozpocznie się w poniedziałkowe (30.04.18) południe, tj. o godz. 12:30, na kiedy zaplanowano uroczystą inaugurację i przesłuchania konkursowe. Tego dnia wysłuchać będzie można także dwóch koncertów w brzeskiej Herbaciarni – o godz. 19:00 – Duet Apasjonata i o 21:00 – Kapela Timingeriu. Wstęp wolny.

Na wtorek i środę (01-02.05.18) zaplanowano dni główne i koncerty na brzeskim Stadionie. W pierwszy dzień wysłuchać będzie można: zespołu Chilli Crew, laureatów Festiwalu Piosenki Angielskiej, zespołu Mr&Mrs oraz Grzegorza Hyżego. Drugiego dnia z kolei, przyjdzie pora na koncerty takich wykonawców jak: zespół 404505606, Sarsy i zespołu Zakopower. 2. maja poznamy także kto zostanie Księżną lub Księciem Księstwa Brzeskiego (do wyborów zgłosiło się 3 kandydatów: Donata Przybysz, Ula Nowak i Robert Solski – głosowanie online trwa!). Wstęp na teren Stadionu jest płatny i kosztuj 7 zł od osoby za jeden dzień koncertowy.

Czwartek (03.05) to tradycyjne obchody święta Konstytucji 3. Maja, które rozpoczną się o godz. 12:45 w Kościele św. Mikołaja od Mszy św. Następnie, o godz. 13:45 na Pl. Polonii Amerykańskiej odbędzie się Uroczysty Apel okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Finałem obchodów będzie okolicznościowy spektakl muzyczno-teatralny, pt. „Niepodległa” w wykonaniu grupy Antytemat Productions, który odbędzie się w BCK o godz. 14:15. Wstęp wolny.

Nie zabraknie także koncertów klubowych, w tym: 02.05 w Starej Karczmie – godz. 19:00 – koncert zespołu Paweł Lipka Band, wstęp wolny, 03.05 w Restauracji „3 życzenia” – godz. 20:00 – koncert zespołu Blues Galeria, wstęp wolny oraz imprez klubowych, które odbywać się będą przez całą majówkę w Klubie Bajka (wstęp zgodny z regulaminem klubu).
Dni Księstwa Brzeskiego 2018 odbywają się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Wszelkie szczegóły, regulamin biletowania, informacje znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w DKB2018!