Festyn za festynem

0

 16 czerwca br. w wielu miejscach naszego miasta odbywały się liczne festyny. Wszędzie na ich uczestników czekały różnorodne atrakcje. W festynach tych uczestniczył m.in. Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu. Najpierw odwiedził uczestników festynu w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Kamiennej, gdzie bawili się uczestnicy tych warsztatów oraz ich rodziny.

16 czerwca br. w wielu miejscach naszego miasta odbywały się liczne festyny. Wszędzie na ich uczestników czekały różnorodne atrakcje. W festynach tych uczestniczył m.in. Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu. Najpierw odwiedził uczestników festynu w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Kamiennej, gdzie bawili się uczestnicy tych warsztatów oraz ich rodziny. 

Można było tam m.in. kupić obrazy wykonane przez uczestników warsztatów. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na działalność warsztatów. Festyn odbywał się także w Integracyjnym Publicznym Przedszkolu nr 7. Na przedszkolaków (którym towarzyszyli rodzice i dziadkowie) czekało mnóstwo atrakcji – konkursy, gry i zabawy, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, i wiele, wiele innych.
Świetna zabawa czekała także na uczestników festynu w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Jedną z pierwszych atrakcji był widowiskowy pokaz policyjnych antyterrorystów z Nysy. Były tez oczywiście konkursy, występy artystyczne, loteria fantowa i wiele innych atrakcji.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu