BSSM zaprasza na warsztaty profilaktyczne pn. „Żyć zdrowo”

0

To już kolejny projekt dla mieszkańców regionu realizowany przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM. Tym razem cykl spotkań dotyczy szeroko pojętego zdrowia, profilaktyki, objawów i leczenia wielu chorób. Pierwsze warsztaty poświęcono cukrzycy i zdrowemu odżywianiu.


– Rozpoczęliśmy nasz projekt 12 lipca, a do współpracy poprosiliśmy Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu. Prelekcję prowadził diabetolog pan Michał Wysocki – mówi Magdalena Kłoda, kierownik WZT przy BSSM.

– Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na wrzesień. Będziemy rozmawiać o promocji zdrowia oraz chorobach onkologicznych. Chcemy opowiedzieć, jak sobie radzić w trudnych chwilach, jak przejść przez choroby nowotworowe i oczywiście zachęcić kobiety, aby wykonywały badania. Z kolei tematyka promocji zdrowia będzie dotyczyć m.in. lekomanii i alkoholizmu – opowiada Magdalena Kłoda.

W październiku odbędzie się trzecia odsłona cyklu „Żyć zdrowo”, a jej tematem będą problemy ortopedyczne, urazy i kontuzje, z kolei listopadowe spotkanie będzie poświęcone zdrowiu psychicznemu i wsparciu psychologicznemu.

We wszystkich spotkaniach będą uczestniczyć specjaliści i lekarze. Warsztaty mają charakter konsultacji. Uczestnicy mogą zadawać pytania i na pewno otrzymają szczegółową odpowiedź lub poradę. Początkowo zakładano, że projekt obejmie ok. 200 osób, ale już na pierwsze spotkanie przyszło ponad 100 słuchaczy. Organizatorzy nie ograniczą jednak ilości wolnych miejsc i zapewniają, że każdy mieszkaniec powiatu brzeskiego może skorzystać z prowadzonych warsztatów.

– Cieszymy się, że możemy pomagać tak wielu osobom. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego otrzymanego ze Starostwa Powiatowego w Brzegu. Po frekwencji uczestników na pierwszym spotkaniu widzimy, że ludzie tego potrzebują. Cześć warsztatów odbywać się będzie w plenerze, na terenie naszego stowarzyszenia, a jeśli pogoda zacznie grymasić, wówczas przeniesiemy się do sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. O miejscach i terminach będziemy informować na bieżąco – podsumowuje szefowa WTZ.