Dożynki Gminne 2018 w Grodkowie [fotorelacja]

0

W niedzielę (26.08) Gminne Dożynki w Grodkowie tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Michała Archanioła. Następnie uroczystym korowodem, uczestnicy Dożynek przeszli do Parku Domu Kultury, aby zaprezentować „Najpiękniejszą koronę żniwną”


Po Ceremoniale Dożynkowym zaczęły się występy artystyczne. Widzom, popis swoich umiejętności zaprezentowała Orkiestra Dęta z Żelaznej, zespół Kokorycz, Jeszkotlanki, Kopiczanki i Westalki. W czasie między występami przybyli mieszkańcy gminy mogli również odwiedzić stoiska przygotowań przez poszczególne sołectwa. Po występach lokalnych zespołów ludowych swoją twórczość artystyczną zaprezentowali goście z miasta partnerskiego na Ukrainie – Borszczowa. Po występach zespołu folklorystycznego z Ukrainy zaczęła się Biesiada w wykonaniu Hanys Band.

W dożynkowych uroczystościach i przygotowanych konkursach wzięło udział łącznie 16 sołectw z gminy Grodków. Oprócz prezentacji na „Najpiękniejszą koronę żniwną” rywalizacja przebiegała w konkurencjach: „Najciekawsza oprawa korowodu dożynkowego” , „Najładniejsze i najciekawsze stoisko ustawione podczas dożynek” , „Najciekawsza inicjatywa wykonana przez mieszkańców na rzecz wsi” , „W zgodzie z naturą”. Oprócz władz miasta, radnych gminy i powiatowych obecni byli również przedstawiciele z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych: Beckum (Niemcy), Bogumin (Czechy), Heringsdorf (Niemcy) La Celle-Saint-Cloud (Francja) Borszczów (Ukraina).