Jerzy Wrębiak kandydatem PiS na burmistrza Brzegu

0

Dziś (31.08) o godzinie 10:00, w brzeskim Parku Chrobrego, Jerzy Wrębiak ogłosił swój udział w wyborach samorządowych. Obecny burmistrz będzie starał się o reelekcję. Podczas konferencji prasowej Wrębiakowi towarzyszyli członkowie Prawa i Sprawiedliwości: posłanka Katarzyna Czochara, poseł Bartłomiej Stawiarski oraz starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański.


Plenerową konferencję otworzył Sławomir Mordka, kierownik Biura Promocji brzeskiego magistratu. Następnie głos zabrał poseł Bartłomiej Stawiarski: – „Zebraliśmy się tutaj dzisiaj wszyscy, pani Prezes Okręgu (szefowa opolskich struktur PiS Katarzyna Czochara – red.), pan starosta Maciek Stefański, pan burmistrz Jerzy Wrębiak, żeby państwu oficjalnie oznajmić rzecz, która była chyba oczywista w Brzegu od zawsze, czyli rekomendować pana burmistrza Jerzego Wrębiaka na burmistrza w wyborach na kolejną kadencję”. W trakcie pochwał Jerzego Wrębiaka za ostatnie 4 lata rządów, poseł wykazał się dawką humoru, bowiem w pewnym momencie wystąpiła awaria mikrofonu, a winą za usterkę obarczył … Komitet NIE dla Więzienia. Ostatecznie Bartłomiej Stawarski stwierdził, że wynik wyborów wydaje mu się oczywisty, a Jerzy Wrębiak jest murowanym faworytem.

Informację o wystawieniu Jerzego Wrębiaka jako kandydata na burmistrza Brzegu potwierdziła również posłanka Katarzyna Czochara. – „Idziemy do tych wyborów po wygraną. Oczywiście musimy dołożyć wszelkich starań, bo Brzeg jest wyjątkowym miejscem na mapie Opolszczyzny pod wieloma względami. Dzięki tym wszystkim inwestycjom Brzeg tak naprawdę może lepiej oddychać, lepiej żyć”.

– „Ja, jak zawsze, podchodzę do wyborów z wielką pokorą i nie ma murowanych kandydatów, ale na pewno możemy się chwalić tą kadencją. Burmistrz Wrębiak i moja skromna osoba zrobiliśmy dość sporo, ale też bym nie chciał zapomnieć o poprzednich burmistrzach, bo każdy jakąś cegiełkę włożył. Nasilenie inwestycyjne w tej kadencji było bardzo duże nie tylko w mieście, ale także w powiecie. Kandydatura na pewno dobra, która się sprawdziła i uważam, że idziemy zjednoczeni bardzo mocno do wyborów. Mam nadzieję, że przyniesie to dobry skutek” – komentował starosta brzeski Maciej Stefański.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że to mieszkańcy tak naprawdę dają nam glejt zaufania na najbliższe kadencje. Mam nadzieję, że swoją wiarygodność potwierdziłem w tej kadencji, dzięki dobrej współpracy też z radnymi, ponieważ tak naprawdę to jest nasz wspólny sukces. Sukces urzędników, których udało się zmobilizować do dobrej współpracy i kompromisu właśnie w radzie, no i oczywiście z władzami, bo musicie państwo wiedzieć też, że gros dużych inwestycji, to są inwestycje, które są konsultowane i z samorządem województwa i też panem wojewodą i oczywiście Rządem RP, bo przecież są zadania takie, które przekraczają kompetencje i możliwości gminy – mówił Jerzy Wrębiak.

Burmistrz dodał, że chciałby liczyć na wsparcie i życzliwość, którą uzyskuje każdego dnia. Swoją kampanię wyborczą planuje oprzeć na tym, co udało się zrobić i co chciałby kontynuować.