Kukiz ’15 ogłosił kandydatów do Rady Powiatu Brzeskiego

0

Na dzisiejszej (18.09) konferencji prasowej, poseł Paweł Grabowski ogłosił liderów list w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Brzeskiego: Tomasz Trzaska i Sylwia Roczniak z okręgu Lubsza, Skarbimierz i Olszanka, Radosław Majgier z okręgu Brzeg, Krzysztof Dzienniak z okręgu Lewin Brzeski oraz Bronisław Grzybowski z okręgu Grodków. Jedynką na liście Kukiz ’15 do Sejmiku Województwa Opolskiego (okręg Brzeg/Nysa) będzie Robert Tistek.


– Na dobry wynik powalczą zwykli, normalni ludzie, bez poparcia partii politycznych. Po to, aby w samorządzie był reprezentowany interes obywateli, a nie partii. Przygotowaliśmy trzy podstawowe filary w budowaniu samorządu: Po pierwsze – to jawność, czyli jawność działania urzędów, naboru pracowników, aby funkcjonowanie organów było transparentne; Po drugie – zrównoważony budżet, bo nie może być tak, że włodarze będą zadłużać społeczeństwo, nasze dzieci i wnuki, aby realizować własne fanaberie, żeby kupić niejako głosy wyborców; Po trzecie – przywrócenie samorządów obywatelom. Wyrazem tego filaru są nasi kandydaci, którzy są związani ze swoimi lokalnymi społecznościami, a nie partiami politycznymi – mówił poseł Paweł Grabowski.

Parlamentarzysta zaznaczył, że niebawem zostaną przedstawione pomysły na zmianę funkcjonowania urzędów, które powinny być bardziej otwarte na obywateli.