Ruszyła ogólnopolska kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

0

W niedzielę (14 października), minister obrony narodowej zainaugurował ogólnopolską kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. W poniedziałek (22.10), realizację akcji rozpoczyna Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brzegu.


– Chcemy, aby Wojsko Polskie było liczniejsze, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Wojskiem. To innowacyjna kampania, wykorzystująca nowoczesne formy przekazu. Jej zadaniem jest doprowadzenie do tego, aby w przyszłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło 10 tysięcy nowych żołnierzy – powiedział podczas inauguracji kampanii Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

– Celem kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych: szeregowych, podoficerów i oficerów – informuje WKU w Brzegu.

Kampania będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu począwszy od 22. października, w teren wyruszy mobilny zespół rekrutacyjny, złożony z przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu oraz przedstawiciela 1. Brzeskiej Brygady Saperów. Pierwszym przystankiem będzie Rynek w Kluczborku.

– Podczas naszej wizyty żołnierze zawodowi opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Nasi pracownicy będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości, być może związanej ze służbą Ojczyźnie. W trakcie „podróży po naszym terenie”, mobilny zespół rekrutacyjny WKU w Brzegu zawita również w Nysie (listopad) oraz Brzegu (grudzień) – mjr Ewa Nowicka-Szlufik, oficer prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu.