Brzeski policjant na podium w „kompetencjach dzielnicowego”

0

Zmagania o tytuł dzielnicowego roku to trzydniowa rywalizacja weryfikującą wszechstronne umiejętności policjantów „pierwszego kontaktu”. W tegorocznej edycji, policjanci po raz pierwszy konkurowali w symulacji określonej jako „kompetencje dzielnicowego”.


W rywalizacji należało wykazać się wiedzą dotyczącą między innymi diagnozowania stanu bezpieczeństwa, planowania działań czy współpracy z innymi podmiotami. Brzeski dzielnicowy – mł. asp. Marek Pilch – w tej konkurencji stanął na podium – zajął III miejsce.
Na co dzień służy jako dzielnicowy w brzeskiej komendzie. Mł. asp. Marek Pilch jest policjantem od 13 lat. Jego rejon obejmuje kilkanaście ulic w Brzegu. Tam też, na co dzień dba o bezpieczeństwo, diagnozuje zagrożenia i problemy oraz planuje sposoby na ich rozwiązanie.

Wiedzę i doświadczenie z codziennej służby mógł w pełni wykorzystać w XI Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. Aby się tam dostać, najpierw przeszedł przez eliminacje powiatowe i wojewódzkie. W finale rywalizowało ze sobą 34 najlepszych dzielnicowych z całej Polski.

Reprezentantowi Komendy Powiatowej Policji w Brzegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.