Marsz Polski Niepodległej przejdzie przez stolicę Dolnego Śląska

0

11 listopada 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami Wrocławia po raz kolejny przejdzie Marsz Polski Niepodległej. – To będzie wielka manifestacja polskości i upamiętnienie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 roku. Na marsz zapraszamy wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny. Zapraszamy rodziny z dziećmi, kombatantów, młodzież, kibiców, osoby starsze, patriotów i narodowców – mówi Jacek Międlar, współorganizator Marszu Polski Niepodległej.


Przypomnijmy, że decyzją z dnia 6 listopada 2018 roku Prezydent Miasta Wrocławia zakazał odbycia się zgromadzenia zaplanowanego na dzień 11 listopada 2018 roku w godz. 16:30 – 22:00. Dzień później organizatorzy marszu złożyli do Sądu Okręgowego we Wrocławiu odwołanie od decyzji Rafała Dutkiewicza. Sąd po rozpoznaniu sprawy uchylił decyzję prezydenta Wrocławia.

– To dobrze, że sąd podjął taką decyzję i zezwolił na Marsz Polski Niepodległej. Jednak podkreślam raz jeszcze, bez względu jaka byłaby decyzja sądu, to i tak masz by się odbył, ponieważ to my, Polacy, jesteśmy gospodarzami w tym mieście i żaden prezydent nie będzie decydował, czy możemy wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – komentował postanowienie sądu Jacek Międlar.

Dodajmy, że uczestnicy marszu wyruszą 11 listopada o godz. 17.00 spod Dworca PKP (skwer przy ul. Piłsudskiego i ul. Peronowej) na wrocławski Rynek Główny. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą polskie flagi narodowe.