Obchody święta niepodległości w Brzegu. Piknik „Służymy Niepodległej” [fotorelacja]

0

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzegu rozpoczęły się już w sobotę [10.11]. W Brzegu zorganizowano Piknik „Służymy Niepodległej”. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji.


W programie pikniku „Służymy Niepodległej” znalazły się m. in: pokazy wojskowe i inscenizacje, pokazy grup rekonstrukcyjnych (oddziały kawalerii oraz bractwo rycerskie), koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia, występy artystyczne (grupa wokalna Antytemat Productions z Brzeskiego Centrum Kultury; zespół „Bożenki”; artyści z Klubu 1psap: „Inwencja Junior”, „Biedronki”; artyści z Klubu 10 Brygady Logistycznej w Opolu: zespół „Metronom”, pokaz musztry paradnej, pokaz sztucznych ogni oraz pokazy sprzętu wojskowego.

Dla przypomnienia w niedzielę o 11:15 wystartuje „Bieg Niepodległości”. Kilka godzin później o 16:00 rozpocznie się część oficjalna – msza św. za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu z udziałem Orkiestry Dętej z Żelaznej. 17:15 Niepodległościowy Apel Pamięci z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej z 1 psap na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu 18:00 Sala Pinottiego, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Spektakl „Niepodległa” w wykonaniu grupy „Antytemat Productions” z Brzeskiego Centrum Kultury, scenariusz i reżyseria Joanna Bilowicka Koncert „Sto lat wolności” w wykonaniu Aleksandry Szyszki