Grad bramek w Brzegu. Porażka Orlika z liderem

0

Po pięciu zwycięstwach z rzędu, zawodnicy Orlika doznali porażki. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej podopieczni Michała Piecha przegrali z liderem obecnych rozgrywek Borem Oborniki Śl. Brzeżanie, choć przystępowali do tego spotkania na straconej pozycji, to w pojedynku z Borem mogli popisać się w niektórych elementach gry dobrze złożonymi fragmentami gry.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego wyjścia na prowadzenie gospodarzy spotkania, dzięki energicznym bramkom Piecha, jego zespół prowadził 3:1. W kolejnych minutach przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu, by następnie wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Do pierwszego kwadransu obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, ale już w kolejnej odsłonie pierwszej połowy lepsi byli zdecydowanie przyjezdni, którzy bezapelacyjne zwyciężyli pierwszą połowę 12:20.

Po zmianie stron gospodarze wyruszyli w pościg za rywalami. Mimo dobrej dyspozycji Ogorzelca w całej drugiej połowie i reszty zawodników, którzy stwarzali wiele dogodnych sytuacji w ataku, było to niewystarczające. W 40. minucie spotkania straty zostały zmniejszony jedynie do sześciu bramek, a wynik wynosił 20:26. Tak wysoki wynik zapowiadał, że to spotkanie zakończy się wysokim rezultatem. W ostatnich dwudziestu minutach rywale Orlika nie musieli martwić się o wynik spotkania. Zawodnicy Boru powiększyli swoją przewagę i wygrali ostatecznie 26:38 (12:20)

– Niestety, Seria wygranych skończyła się. Wielka szkoda, że w takich okolicznościach i z takim wynikiem. Tak naprawdę, gdybyśmy wykorzystali szanse w sytuacjach stuprocentowych pod bramką rywali oraz zmniejszyli błędy, które popełniliśmy, to spotkanie miało by zupełnie inny przebieg i wynik końcowy – skomentował grę swojego zespołu Michał Piech,m trener Orlika.

Po przegranej, Orlik nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli ligowej. W kolejnej kolejce kończącej rundę jesienną brzeżanie zmierzą się z drużyną Tęczy Kościan. Ewentualne zwycięstwo z zespołem z Wielkopolski pozwoli zawodnikom Orlika na zamianę miejscami. Spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu w najbliższą sobotę (16.12).

Orlik Brzeg – Bór Oborniki Śl. 26:38 (12:20)

Orlik: Jarosz – Krocz, Młotkowski, Białożyt 2, Błajda, Stypiński 2, Sendra 2, Ogorzelec 8, Świerczyński 1, Miś 2, Cichoń 2, Stopka 2, Piech 5, Dziurgot. Kary 16. min. Karne 2/0. Trener Michał Piech.

Bór: Kurzydło – Błasiak, Giera 1, Buchacki 3, Uść 4, Sawicki 2, Ramiączek 9, Zagórski, Szabat 9, Semiszyn 1, Weisskopf 8, Stykała 1, Głośniak. Kary 2. min. Karne 4/4. Trener Artur Szabat.