„Jedynka” przejdzie termomodernizację dzięki unijnemu dofinansowaniu

0
fot. archiwum

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzegu doczeka się remontu. W budynku zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz centralne ogrzewanie, a stropodach będzie docieplony. Prace zostaną wykonane w cyklu dwuletnim, a więc zakończą się w 2020 roku. Jak informuje brzeski magistrat – PSP nr 1 przy ulicy Chrobrego 13, to ostatni obiekt użyteczności publicznej, w którym nie była przeprowadzana kompleksowa termomodernizacja.


Rzeczywiście, szczególnie jeśli chodzi o budynki szkół i przedszkoli, to najwięcej termomodernizacji dokonano w latach 2011-2013. Brzeskie przedszkola publiczne nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10 i 11 przeszły termomodernizację właśnie za kadencji poprzedniego burmistrza Wojciecha Huczyńskiego. W tym samym czasie termomodernizację wykonano również w PSP nr 3, PG nr 1 i 3, Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi  oraz Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Kilka lat wcześniej w PSP nr 3 dodatkowo wyremontowano dach budynku.

Teraz przyszedł czas na kompleksowy remont  „Jedynki” przy ul. Chrobrego. Wartość zadania oszacowano na kwotę 2,3 mln złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu w kwocie 918 114,70 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.