27. Finał WOŚP już w niedzielę. Brzeski sztab dopina wydarzenie na ostatni guzik

0
fot. archiwum / WOŚP-owe światełko do nieba w Brzegu 2018

Osiemdziesięciu wolontariuszy z Brzegu zagra w najbliższą niedzielę (13.01) z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tegoroczną akcję charytatywną w Brzegu wpiera m.in. Brzeskie Centrum Kultury, które przejęło na siebie organizację wydarzeń towarzyszących, a więc koncertów i występów artystycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu społecznicy z brzeskiego sztabu WOŚP będą mogli zająć się kwestowaniem i sprawami formalnymi.


– Zbiórkę wolontariuszy zaplanowaliśmy w Rynku o godz. 9:00. Zanim wyjdziemy w miasto z puszkami, porozmawiamy z policjantami o bezpieczeństwie. Pogadanka z mundurowymi z brzeskiej komendy jest nie tylko dobrą praktyką, ale także tradycją brzeskiego sztabu. Oprawę artystyczną przygotuje Brzeskie Centrum Kultury, a oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 14:30 w Rynku – mówi Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Na scenie wystąpią: Antytemat Productions, Black Drums Icon, North West Passage, Mr&Mr oraz Princess (największe przeboje zespołu Queen). Warto dodać, że w przerwach między koncertami odbędą się licytacje przeróżnych gadżetów, przedmiotów, czy voucherów usługowych. Jedną z rzeczy, jaka pojawi się na aukcji, będzie srebrny numizmat kolekcjonerski „Jan Matejko” Mennicy Polskiej, który darował na rzecz WOŚP Olaf Klein. Młody jeździec z Brzegu ofiarował także vouchery na treningi i jazdę konną.

Tradycyjnie już o godzinie 20:00 zaplanowano WOŚP-owe „światełko do nieba”. Należy dodać, że huczne fajerwerki zostaną zastąpione iluminacją świetlną.

– Idziemy śladem z ubiegłego roku i zamiast głośnych fajerwerków zobaczymy iluminację świetlną z projektorów. Dodatkowo wszyscy otrzymają zimne ognie, które odpalimy od pochodni przygotowanej przez strażaków z OSP Czeska Wieś. W tym miejscu chciałabym podziękować Starostwu Powiatowemu w Brzegu, które wsparło nasz sztab kwotą 4 tys. złotych i dzięki temu możemy przygotować wyjątkowe „światełko do nieba” – mówi Anna Głogowska, wolontariuszka z Brzegu.

Przypomnijmy, że zebrane pieniądze podczas 27. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Warto dodać, że dzięki charytatywnym zbiórkom WOŚP w latach 2000-2017 do Brzeskiego Centrum Medycznego trafił sprzęt o wartości ponad 700 tys. złotych.