Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Grodkowie i Lewinie Brzeskim

0
fot. archiwum

W niedzielę (13.01) w wielu miejscach odbywać się będą imprezy i wydarzenia związane z 27. Finałem WOŚP. W tym roku orkiestra zagra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W Grodkowie i Lewinie Brzeskim również zawiązano sztaby.


WOŚP Grodków
Choć wolontariusze zbierający pod szyldem Sztabu WOŚP przy PSP nr 3 w Grodkowie, pracować będą od samego rana, to finałowe koncerty rozpoczną się w OKiR o godz. 16:00 – w niedzielę (13.01.2019). Na scenie nie zabraknie tradycyjnych licytacji, z których w zeszłym roku udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych. Kto wie – być może rekord i w tym roku zostanie pobity. W sumie w zeszłym roku grodkowski sztab zebrał ponad 22 tysiące złotych dla Fundacji WOŚP.

Wracając jednak do sceny i zaplanowanych wydarzeń kulturalnych. Od godziny 16:00 na scenie Domu Kultury oglądać będzie można wiele prezentacji artystycznych. Widzowie obejrzeć będą mogli Jasełka, a także pokazy tańca. Nie zabraknie też występów zespołów dziecięcych i wokalnych.

WOŚP Lewin Brzeski
Sztab w Lewinie Brzeskim również przygotował program artystyczny. Rozpocznie się on o godz. 12:00 od malowania serc WOŚP dla dzieci. Następnie, tj. o godz. 16:00 zaplanowano występy zespołu Herodowego z MGDK Lewin Brzeski. Kolejnym punktem programu będzie licytacja (godz. 16:30). Kolejne licytacje zaplanowano także na godz. 17:30, 18:30 i 19:30.
O godz. 17:00 przed publicznością zaprezentują się dzieci z zespołów działających przy MGDK. Kolejne występy to koncert zespołu Lost (godz. 18:00 i 19:00). O godzinie 20:00 zrealizowane zostanie tradycyjne światełko do nieba. Dodatkowo, w czasie imprezy odbędą się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Możliwe będzie także zbadanie ciśnienia. W zeszłym roku w Lewinie Brzeskim udało się zebrać w sumie około 20 tys. zł. Czy rekord zostanie pobity? Dowiemy się już w niedzielę.

Dla przypomnienia, celem 27. finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali w całym kraju.

W imieniu sztabu WOŚP przy PSP nr 3 w Grodkowie, grodkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, Miejsko Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim oraz Towarzystwa Przyjaciół Lewina serdecznie zapraszamy do udziału w miejscowych finałach akcji.