Rusza akcja „Kulturalna Zima 2019”

0

Brzeskie Centrum Kultury pełną parą szykuje się do ferii zimowych 2019. Instytucja przygotowała dla wszystkich chętnych różnego rodzaju warsztaty, zajęcia i akcje, które pod szyldem „Kulturalna Zima 2019” odbywać się będą w dniach 28.01-10.02.2019.


Tegoroczne ferie zimowe z BCK to okazja do pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin sztuki. Przez dwa tygodnie zimowej laby – Ci którzy się zapiszą na zajęcia organizowane przez instytucję – będą mogli poznawać i rozszerzać swoje zainteresowania artystyczne. Oferta w głównej mierze skierowana jest do dzieci i dorosłych.

W programie znalazły się między innymi Trzydniowe Warsztaty Fotograficzne (29-31.01.2019), które poprowadzi Roman Baran (obsługa aparatu, plener, wybór i obróbka zdjęć). Miłośnicy ruchu, tańca i Ci, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność będą mogli skorzystać także z warsztatów prowadzonych przez Paulinę Rutowicz (28-31.01.2019), która tym razem opracowała program zawierający m.in. zajęcia na świeżym powietrzu – kreatywną grę miejską, warsztaty klasyki, zajęcia tańca z różnych zakątków świata, czy musicalowego.

Nie zabraknie także zajęć plastycznych, które odbędą się w dn. 29-31.01.19, które poprowadzi Beata Staszczyk. Młodsi uczestnicy wykonają prace różnymi technikami, natomiast młodzież zagłębi się w martwej naturze. Zajęcia plastyczne przygotowała także Galeria Sztuki Współczesnej BCK. Pierwsze z nich, w dn. 05-08.02.19, poprowadzi Joanna Augustyniak, a uczestnicy wykonają mini makietę miasta. Kolejne zajęcia to warsztaty, pn. „Zaczarowany Świat Gliny”, które w dn. 6-7.02.19 poprowadzi Jerzy Andruszko.

Dzieci, które lubią śpiewać będą mogły zgłębić tajniki emisji głosu oraz praca z mikrofonem nad wybranymi piosenkami. „Zimowa nutka – warsztaty wokalne dla dzieci” odbędą się w dniach 05-07.02.2019 i poprowadzi je Stanisław Szymocha. Nie zabraknie także warsztatów dla recytatorów, które w dn. 05-08.02.2019 poprowadzi Maria Dorota Herman.
Punkt Informacji Turystycznej w Brzegu przygotował dla wszystkich dwa zimowe konkursy. Są to: „Zimowe wydanie brzeskich zabytków” – technika rysunek lub malarstwo dla dzieci do lat 8 oraz „Zaprojektuj okładkę książki o Brzegu” – technika dowolna dla dzieci do lat 13. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie Brzeskiego Centrum Kultury. Dodatkowo, zaplanowano także zwiedzanie Brzegu, pn. „Szlakiem brzeskich legend”, które w dn. 30.01.2019 oraz 01.02.2019 poprowadzi Maria Budzik.

W trakcie ferii zimowych ćwiczyć i trenować będzie także sekcja musicalowa pod wodzą Joanny Bilowickiej. Grupy sekcji przygotowują obecnie dwa nowe programy muzyczne, które publiczność już niebawem będzie mogła obejrzeć.

Nowością w ofercie zimowej BCK będą warsztaty cyrkowe, pn. „Niezły Cyrk”, które odbędą się w dn. 05-07.02.2019. Uczestnicy poznają tajniki żonglowania, kręcenia talerzami cyrkowymi, podstaw ekwilibrystyki, tworzenia balonowych figurek oraz zabawy z użyciem balonów modelinowych.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Wszelkie szczegółowe informacje, adresy mailowe, pod którymi należy się zapisywać znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl.