Sympatycy programowania i technologii informatycznych spotkają się w Brzegu

0

To będzie pierwszy taki event w mieście trzech kotwic. Tomasz Sokół i Andrzej Krzywda – developerzy z wieloletnim stażem – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować w Brzegu spotkanie miłośników branży IT. Wydarzenie ma na celu skupić w jednym miejscu sympatyków i fachowców z zakresu informatyki, aby wymienić doświadczenia i zawiązać współpracę.


– Tworzymy przestrzeń do nauki, budowania relacji, rozwiązywania problemów i szeroko pojętego networkingu. #devBrzeg to idealne miejsce dla ekspertów z różnych obszarów IT poszukujących partnerów lub podwykonawców. #devBrzeg to też idealne miejsce dla stawiających swoje pierwsze kroki w zaawansowanej pracy z komputerem, którzy z chęcią wysłuchają opowieści “starych wyjadaczy” – mówi Tomasz Sokół, współinicjator wydarzenia.

Pierwsze spotkanie w ramach #devBrzeg odbędzie się w czwartek (7 lutego) o godzinie 18:00, w Restauracji Wozownia. Organizatorzy zapewniają pozytywną atmosferę i zaplecze techniczne.

– Na lokalnym rynku brakuje inicjatyw pomagających w zdobyciu nowych kontaktów i doświadczeń w IT. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że kilka ulic dalej mieszka ktoś, kto podziela naszą pasję. Z Andrzejem Krzywdą znamy się od niedawna, a oboje zarządzamy projektami internetowymi dla klientów z kraju i z zagranicy. Chcemy żeby Brzeg był kojarzony z tą branżą i poprzez to rozwijał się, żeby potencjalni inwestorzy zainteresowali się naszym miastem i mieli świadomość, że tutaj znajdą fachowców – tłumaczy Tomasz Sokół.

Przedsiębiorca z Brzegu podkreśla również aspekt rynku pracy. Do tej pory programiści z Brzegu najczęściej wyjeżdżali do dużych miast, bo tylko tam mogli się rozwijać. Teraz ma się to zmieć, bowiem organizatorzy #devBrzeg chcą zapraszać ekspertów do współpracy w Brzegu. Warto zaznaczyć, że spotkanie będzie otwarte dla wszystkich, tak więc mogą w nim wziąć udział początkujący informatycy oraz osoby niezwiązane do tej pory z branżą.

Dodajmy, że w ubiegłorocznej kampanii wyborczej jeden z kandydatów na burmistrza miasta proponował w swoim programie utworzenie w mieście Centrum Nowych Technologii. Z kolei inicjatorzy spotkania sympatyków programowania i technologii informatycznych nie ukrywają, że ten pomysł mógłby okazać się „strzałem w dziesiątkę” i liczą na wsparcie lokalnych władz samorządowych.

– Zorganizowanie spotkania #devBrzeg, to bardzo dobra inicjatywa. Brzeg powinien iść w kierunku promocji i pozycjonowania, jako miasto z tradycjami, ale także jako miasto nowoczesne, otwarte na inwestorów i nowe technologie. Ludzie z branży IT mają nieograniczone pomysły na rozwój, a tego w Brzegu brakuje. Już dzisiaj dziękuję za zaproszenie na ten event, jednak niestety, w tym dniu z przyczyn niezależnych ode mnie będę poza granicami naszego województwa. Mam nadzieję, że kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się niebawem i wówczas będę mógł wziąć w nim udział – mówi Grzegorz Chrzanowski, radny miejski i pomysłodawca utworzenia w Brzegu Centrum Nowych Technologii.