Wozownia wraca do cyklu wieczorów z kuchnią europejską

0
fot. archiwum

Brzeska Restauracja „Wozownia” słynie ze znakomitej kuchni. Menu, z którego klienci mogą wybierać wspaniałe dania uchodzi za jedno z najlepszych w regionie, o czym świadczyć mogą nagrody, które lokal zdobywa. Jakiś czas temu klienci restauracji mogli poznawać smaki różnych kuchni europejskich. Właściciele lokalu zdecydowali o reaktywacji tego cyklu i już w lutym będzie można wziąć udział w wieczorach poświęconych kuchni francuskiej.


Dania pochodzące z Francji i szefowie kuchni tego kraju od zawsze wpływali i inspirowali mistrzów kuchni innych krajów europejskich. Dania francuskie to nie tylko żabie udka, sery, wina, czy bagietki. To przede wszystkim ogromna różnorodność, bogactwo smaku i ogromne zróżnicowanie zależące od regionu, w którym przygotowuje się dania. Z jednej strony kuchnia francuska to potrawy wykwintne, drogie, przeznaczone dla tzw. wyższych sfer. Z drugiej strony to także tzw. „nouvelle cuisine” czyli potrawy lekkie, przyrządzane w sposób prosty i zdrowe.

O bogactwie francuskiej sztuki kulinarnej przekonać się będą mogli klienci Restauracji „Wozownia” w Brzegu. W lutym zrealizowane zostaną tam dwa wieczory poświęcone kuchni ojczyzny Napoleona. W menu „Wieczoru francuskiego” znalazły się cztery wyjątkowe dania.
Jako przystawka podany zostanie Ratatouille warzywny z bakłażanem i cukinią. Następnie przyjdzie pora na „Soupe a loignon” czyli zupę cebulową z grzankami. Tuż po niej klienci lokalu degustować będą danie główne – „Salade au foie d’oie” czyli sałatkę z winegret z wątróbkami gęsimi. Na deser podane zostaną z kolei „Crepes Suzette” czyli naleśniki w sosie pomarańczowym.

Jak wspomniano wyżej, „Wieczór francuski” zostanie zrealizowany w „Wozowni” dwa razy w lutym, tj. w czwartek (14.02.2019) oraz w czwartek (28.02.2019) o godz. 18:00. Koszt udziału w kolacji wynosi 59 złotych od osoby. Obowiązują rezerwacje pod nr telefonu 77 416 5199 oraz 786 869 098. Rezerwacji dokonywać można w godzinach otwarcia lokalu. Ilość miejsc ograniczona. W imieniu Restauracji „Wozownia” zapraszamy do udziału w wydarzeniu.