Komendant brzeskiej policji pożegnał się ze służbą. Zbigniew Dychus przechodzi na emeryturę

0
fot. KPP w Brzegu

W wtorek (5 lutego), w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu insp. Zbigniewa Dychusa. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, służb oraz kadra kierownicza brzeskiej komendy.


Insp. Zbigniew Dychus służbę w Policji rozpoczął 1 marca 1991 roku. Przez kolejne lata zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencji i służby kryminalnej. Od 1997 roku przez 5 lat był wykładowcą Ośrodka Szkolenia Policji w Brzegu. Następnie pełnił służbę w wydziale kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W 2011 r. awansował na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie, a rok później w tamtejszej jednostce został komendantem. Ostatnim etapem w jego karierze policyjnej było objęcie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. Służbę w brzeskiej jednostce pełnił od 18 października 2016 roku.

Insp. Zbigniew Dychus po 28 latach służby złożył raport do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu o przejście na emeryturę. Podczas wtorkowej uroczystości za Zamku Piastów Śląskich podziękował policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Brzegu za każdy dzień służby i włożony trud na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Złożył również serdeczne podziękowania władzom samorządowym i służbom mundurowym za okazane  wsparcie i współpracę.